>

Kompensuojamieji akinių lęšiai pacientams gali būti skiriami dėl įvairiausių ligų, kurios pažeidžia regėjimą: lęšiuko, gyslainės ir tinklainės ligų, glaukomos, stiklakūnio ir akies obuolio ligų, regėjimo nervo ir regėjimo takų ligų, akies raumenų, akomodacijos ir refrakcijos sutrikimų, ragenos transplantato bei kitų. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims dalis akinių lęšių kainos gali būti kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Akinių lęšiai gali būti kompensuojami ir vaikams, ir suaugusiems pacientams, jeigu gydytojas oftalmologas nustato, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo vienetų. Todėl norint gauti iš PSDF kompensuojamuosius lęšius, pirmiausia reikia kreiptis į akių gydytoją, kuris išrašys siuntimą. Su šiuo siuntimu reikia kreiptis į vieną iš optikų, kuri yra sudariusi sutartį Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Vaikams pagal gydytojų siuntimą akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Paprastųjų akinių lęšių (kurių laužiamoji galia yra mažesnė arba lygi 6.0 sferinėms dioptrijoms ir (arba) mažesnė arba lygi 2.0 cilindrinėms dioptrijoms) kompensuojamoji suma siekia 95 eurai, o sudėtingųjų akinių lęšių (kurių laužiamoji galia yra didesnė kaip 6.0 sferinės dioptrijos ir (arba) didesnė kaip 2.0 cilindrinės dioptrijos) – 148 eurai.

Atnaujinimo data: 2023-12-14