BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prieš egzaminus – dar vieniems abiturientams apie sveikatos draudimą

Data

2021 05 11

Įvertinimas
1
opened-backpack-with-school-supplies.jpg

Baigiantis mokslo metams ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) pavasariniams susitikimams su abiturientais nuotoliniu būdu, dar viena Panevėžio mokykla panoro dalyvauti netradicinėje pamokoje apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Panevėžio TLK specialistai tokią pamoką vakar vedė maždaug pusšimčiui trijų gimnazistų klasių abiturientams iš „Minties“ gimnazijos.

Nors baigiamųjų klasių mokiniams dabar sunkus metas – vyksta bandomieji egzaminai, ruošiamasi tikriesiems abitūros egzaminams – „Minties“ gimnazistai buvo aktyvūs susitikimo dalyviai, domėjosi, kodėl Lietuvos gyventojai, dirbdami ne vieną darbą, pavyzdžiui, įsidarbinę valdiškame darbe ir ūkininkaudami, turi mokėti dvigubą PSD įmoką, taip pat drąsiai įsijungė į nuotolinę viktoriną ir laimėjo net 7 prizines vietas. 

Panevėžio TLK atstovai susitikimo dalyviams pristatė PSD sistemos esmę, principus, supažindino su Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto struktūra, pajamomis ir išlaidomis, paaiškino ligonių kasų veiklą, supažindino su šios institucijos misija ir vizija. Taip pat kalbėta apie PSD svarbą, šio draudimo teikiamas garantijas Lietuvoje ir užsienyje, draudimo galimybes mokiniams, studentams ir baigusiesiems mokyklas, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) reikalingumą ir kt.

Abiturientams paaiškinta, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, kaip patys gyventojai ir valstybė prisideda prie PSD sistemos išlaikymo, kur slypi pavojai padaryti žalą PSDF biudžetui ir ką daryti, kad tų pavojų būtų išvengta.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pasakojo apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupes, PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, mokinių ir studentų PSD detales, kaip galima pačiam elektroniniu būdu užsisakyti ESDK ar susiformuoti bei atsisiųsti ją pakeičiantį sertifikatą ir pan.

Akcentuota, kad  PSD įmokas mokame visi nuo atlyginimo, jos mokamos savarankiškai dirbant ar užsiimant įvairia individualia veikla, o už laikinai negalinčiuosius mokėti PSD moka valstybė.

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė sakė, kad mokant labai svarbus solidarumo principas, kai visi dirbantys asmenys prisideda prie PSD sistemos finansavimo pagal galimybes: daugiau moka tada, kada daugiau uždirba, kad ir jie, ir kiti asmenys galėtų nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis tada, kada reikia ir tiek, kiek reikia, net ir tada, kai nebegalės dirbti.

S. Paulauskienė pažymėjo, kad dažniausiai dėl PSD įmokų mokėjimo privalomumo nepatenkinti yra tie gyventojai, kurie nedirba, neužsiima jokia veikla, nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje ir pan. Kitaip tariant, nepasinaudoja visomis galimybėmis tapti apdraustaisiais, tačiau jiems įpareigojimas mokėti įmokas niekur nedingsta. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai pasibaigus draudimui pamirštama jį pratęsti arba galvojama, kad gal mokėti nebebūtina. Pažymėta: nustojus galioti PSD, kiekvienam asmeniui papildomai suteikiamas vienas mėnuo, per kurį leidžiama nemokamai gydytis, gauti kitas sveikatos priežiūros paslaugas su sąlyga, kad per tą papildomą mėnesį asmuo vėl pasirūpins savo PSD – mokysis, įsidarbins, pradės individualią veiklą ir ims savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas ar pan. 

Netradicinėje pamokoje dalyvavusi „Minties“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Rimvydienė džiaugėsi, kad ligonių kasa organizuoja tokias pamokas, kurios naudingos ir mokiniams, ir mokytojams, nes jose ir pati pavaduotoja sakė vis išgirstanti ką nors naujo. Panevėžio TLK specialistams dėkota už pamoką, kuri, anot V. Rimvydienės, nuteikia geranoriškai ir pozityviai. Prisiminusi gyvus susitikimus su ligonių kasos atstovais, direktoriaus pavaduotoja vylėsi, kad vis tik ateis toks laikas, kai vėl bus galima susitikti gyvai ir plačiau padiskutuoti apie sveikatos draudimą su naujais abiturientais.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.