BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pakeista reabilitacijos paslaugų apmokėjimo tvarka

Data

2022 02 07

Įvertinimas
1
16o.png

Atsisakyta medicininės reabilitacijos paslaugų skyrimo pagal siuntimams planuojamas lėšas (kvotas), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Sutartinė suma reabilitacijos paslaugoms numatoma tik šias paslaugas teikiančioms, o ne siunčiančioms įstaigoms. Taip pat atsirado apmokėjimo naujovių, leisiančių pacientams kai kurias reabilitacijos paslaugas gauti greičiau.

Nuo sausio 1 d. teritorinėms ligonių kasoms sudarant naujas sutartis su gydymo įstaigomis nebėra numatomos sutartinės sumos siuntimams medicininės reabilitacijos ir sanatorinio antirecidyvinio gydymo paslaugoms gauti.

Šiuo pokyčiu siekiama mažinti administracinę naštą gydymo įstaigoms. Be to, paciento galimybė gauti reabilitacijos paslaugas nepriklausys nuo siunčiančios įstaigos sutartinės sumos ir jos gebėjimų tokią valdyti.

„Siuntimai reabilitacijos paslaugoms jau dabar turi būti išduodami lygiai taip pat, kaip ir visoms kitoms paslaugoms. Tai reiškia, kad šeimos ar gydantis gydytojas sprendžia dėl reabilitacijos skyrimo pacientui tik pagal medicinines indikacijas bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas. Jam nebereikia atsižvelgti į siuntimams planuojamas lėšas reabilitacijai, tačiau, rekomenduojama atsižvelgti į reabilitacijos įstaigų galimybes pacientą priimti“, – sako VLK direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva.

VLK direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva (VLK nuotr.)

Taip pat nuo šių metų sausio 1 d. pakeista medicininės reabilitacijos paslaugų apmokėjimo tvarka. Išskirta visiškai nauja – prioritetinė – stacionarinės reabilitacijos paslaugų grupė, numatant atskirą apmokėjimą už pacientams suteiktas paslaugas.

„Šiai grupei priskiriami pacientai po ūmių, biosocialines funkcijas sutrikdančių ligų, pavyzdžiui, po infarkto, insulto, traumų, po endoprotezavimo operacijų, taip pat vaikai ir itin sunkios sveikatos būklės pacientai, kuriems reikalinga III lygio reabilitacija. Tikimės, kad naujos grupės išskyrimas užtikrins geresnį stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą būtent tiems pacientams, kuriems labiausiai reikia šias paslaugas gauti tinkamu laiku“, – sako T. Golubajeva.  

Prioritetinėms stacionarinėms paslaugoms apmokėti numatyta atskira sutartinė suma, papildomai planuojant kas mėnesį apmokėti viršsutartines paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

„Siekiant atstatyti pacientų biopsichosocialines funkcijas ir pagerinti sveikatos būklę, ne visada pacientams reikalingos stacionarinės paslaugos. Tam, kad kuo daugiau pacientų galėtų gauti jiems reikalingas reabilitacijos paslaugas, gydymo įstaigos skatinamos pirmiausiai teikti ambulatorines paslaugas, kurias pacientai gali gauti arčiau namų. Jei šių arba psichosocialinės medicininės reabilitacijos paslaugų būtų suteikta daugiau, nei numatyta apmokėti pagal sutartį, pagal PSDF galimybes metų pabaigoje jos bus apmokėtos prioriteto tvarka“, – pabrėžia VLK direktoriaus pavaduotoja.

Svarbu žinoti, kad pacientą reabilitacijai siunčiantis gydytojas turi paaiškinti, kokios reabilitacijos paslaugos jam yra reikalingos. O reabilitacijos įstaigą pacientas turi teisę pasirinkti pats. Visos Lietuvos gydymo įstaigas ir jų teikiamas paslaugas patogu rasti ligonių kasų interneto svetainėje.

Ligonių kasos primena, kad reabilitacijos įstaigos skirtos ne poilsiui, o gydymui. Taigi reabilitacija skiriama ne tada, kai pacientui yra tiesiog patogus metas, o tada, kai gydymas yra iš tiesų reikalingas.

Infografiką galite atsisiųsti iš čia.
Daugiau infografikų rasite čia.

 

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.