BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligonių kasos: ukrainiečiai būtiniausią sveikatos priežiūrą gaus nemokamai

Data

2022 03 02

Įvertinimas
3
international-gc4d0353f6_1920.jpg

Nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu, į Lietuvą dėl karo pasitraukusiems ukrainiečiams suteikta teisė pasinaudoti daugeliu būtiniausių sveikatos priežiūros paslaugų, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).

Vakar pasirašytu vidaus reikalų ministrės įsakymu, Lietuvos teritorijoje apgyvendintiems užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų joje, nustatyta teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų aprėptis. Svarbu atsižvelgti į tai, kad toliau išvardintos sveikatos priežiūros paslaugos šiems užsieniečiams turi būti suteiktos Lietuvos gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, nepaisant to, ar užsienietis yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, ar jo neturi.

Ukrainiečiams garantuojama skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jiems prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų.

Taip pat teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos užsieniečiams, patyrusiems sužeidimus karinių veiksmų Ukrainoje metu.

Be to, ukrainiečiams turi būti užtikrinama nemokama imunoprofilaktika nuo COVID-19 koronaviruso infekcijos bei nepilnamečių profilaktinis patikrinimas ir skiepijimas pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Minėtu įsakymu nustatyta esant poreikiui savivaldybėms pasitelkti visus turimus išteklius, kad būtų užtikrintas savalaikis pavėžėjimas užsieniečiams į antrinio ir tretinio lygio paslaugas teikiančią gydymo įstaigą planinėms paslaugoms gauti bei paslaugoms, teikiamoms fizinės medicinos ir reabilitacijos įstaigoje.

Nepaprastosios padėties metu, VLK organizuoja sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimą reikalingu vakcinų kiekiu (išskyrus vakcinas nuo COVID-19) bei išvardintų sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą ukrainiečiams Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, kompensuojant jas iš valstybės biudžeto.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.