2021-11-29

Ligonių kasos kompensuos krūtų implantus

Gerėja paslaugų prieinamumas moterims, kurioms dėl vėžinių susirgimų buvo pašalintos krūtys. Nuspręsta nuo 2022 metų sausio 1-osios privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuoti krūtų implantus, atliekant krūtų rekonstrukcijos operacijas.

Iki šiol PSDF lėšomis moterims buvo apmokamos krūtų rekonstrukcijos operacijos po krūtų pašalinimo. Tačiau dėl didelės implantų kainos, paslaugos kompensavimas ne pilnai padengdavo visas susijusias operacijos sąnaudas. Todėl nuo kitų metų dėl vėžinių susirgimų netekusioms krūtų moterims bus kompensuojamos ne tik operacijos, bet ir krūtų implantai. Neabejojama, kad ši naujovė padės šimtams moterų grįžti į normalų gyvenimą, jaustis pilnavertiškai.

Jau nuspręsta, kokiu būdu tai bus finansuojama. Planuojama gydymo įstaigoms padidinti šiuo metu esančią rekonstrukcinės operacijos paslaugos kainą, papildomai mokant už implantą. Tokiu būdu gydymo įstaigos įsigys reikiamos kokybės implantus ir atliks rekonstrukcines operacijas, o ligonių kasos tai apmokės PSDF lėšomis.

Tikimasi, kad ši iniciatyva padės ne tik toms moterims, kurioms dėl vėžio jau buvo pašalintos krūtys ir reikalinga rekonstrukcinė operacija, naudojant implantus, bet ir toms, kurioms tos pačios operacijos metu bus atliktas naviko pažeistų krūtų pašalinimas ir jų rekonstrukcija, taip išvengiant pakartotinės operacijos.  

Preliminariais VLK duomenimis, per metus krūtų implantų kompensavimu galėtų pasinaudoti apie 300 moterų, kurioms atliekamos krūtų rekonstrukcijos operacijos po vėžio chirurginio gydymo.

Planuojama, jog reikiamų lėšų poreikis galėtų sudaryti apie 250 tūkst. eurų PSDF lėšų per metus.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.