BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bendruomenėms – apie odontologines paslaugas

Data

2022 12 01

Įvertinimas
3
Odont. pasl. – redaguota.png

Susitikimuose su Dacijonų ir Gargždų bendruomenėmis ligonių kasų atstovės pristatė informaciją apie odontologines paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų ir priminė bei ragino pasinaudoti valstybės sudaryta galimybe reguliariai ir nemokamai pasitikrinti savo sveikatą pagal penkias prevencines programas.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausios specialistės Aida Bertašienė ir Andželika Slavinskienė atkreipė dėmesį, kad vis dar yra nemažai žmonių, kurie nežino, kad kompensacija už jau suteiktas dantų protezavimo paslaugas yra paveldima, jei ją turėjęs gauti asmuo miršta. 

„Kompensacija už dantų protezavimą, jei pacientas mirė jos nesulaukęs, buvo ir yra paveldima. Tačiau yra svarbios kelios sąlygos: žmogus turi būti įrašytas į asmenų, laukiančių dantų protezavimo, eilę (ši eilė buvo sudaroma iki 2020 m. gruodžio 31 d.), jam turėjo būti protezuoti dantys ir už šias paslaugas jis turėjo būti sumokėjęs pats“, – informavo A. Bertašienė.

Visi paveldėtojai, norėdami gauti kompensaciją, visų pirma turi kreiptis į TLK ir pateikti notaro patvirtintus paveldėjimo teisę įrodančius dokumentus bei paveldėjimo teisės į mirusiajam priklausančią kompensaciją liudijimą ar jo kopiją.

Susitikimuose susirinkusiems primintai, kad šiuo metu norint gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, gyventojai turi kreiptis į gydymo įstaigos, prie kurios yra prirašyti, gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas apžiūros metu įvertins asmens dantų būklę ir įrašys į dantų protezavimo sąrašą, jei asmuo atitiks įstatyme numatytus reikalavimus.

Gydytojas odontologas duomenis tvarko ir registruoja elektroniniu būdu, žmogui papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti nereikia. Pacientas iš karto informuojamas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas arba tokios teisės neturėjimą. Vizito metu sveikatos priežiūros įstaiga išduoda tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Gavę šį pranešimą asmenys gali iš karto rinktis bet kurią asmens sveikatos  priežiūros įstaigą, sudariusią sutartį su TLK.

A. Slavinskienė pabrėžė, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos iš PSDF kompensuojamos pagal faktines dantų protezavimo išlaidas. Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos bus didesnės, nei teisės aktuose nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turės sumokėti pats.

Ligonių kasos atstovės taip pat paaiškino, kad jei asmuo nori gauti dantų protezavimo paslaugas nesulaukęs senatvės pensijos amžiaus, paslaugų teikimo išlaidos nebus apmokamos iš PSDF. Tai galioja ir statutiniams pareigūnams, kurie į pensiją išeina anksčiau. Šias paslaugas jie galės gauti tik tuomet, kai sulauks tikrojo senatvės pensijos amžiaus. Priminta, kad dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo, pakartotinai minėtas paslaugas pacientas gali gauti ne anksčiau kaip po 3 metų. 

Klaipėdos TLK duomenimis, nuo šių metų pradžios iki lapkričio mėnesio kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas gavo 9 665 pacientai. 

Sveikatos priežiūros įstaigų, kurios yra sudariusios sutartis su TLK dėl odontologinių paslaugų teikimo visoje Lietuvoje, sąrašą galite rasti čia.

Klaipėdos TLK pristatymą galite peržiūrėti čia: „Odontologinės paslaugos“.

(Klaipėdos TLK nuotr.)

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.