BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie sveikatos draudimo garantijas informuos autobusai ir plakatai

Data

2021 05 07

Įvertinimas
2
Panevezio autobusas.jpg

Šių metų gegužę Panevėžyje, Utenoje, Rokiškyje ir Visagine pradėjo kursuoti autobusai su informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), skatinančia atkreipti dėmesį, ką Lietuvoje garantuoja PSD juo apsidraudusiems asmenims.

Kituose Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) veiklos zonos miestuose – Kupiškyje, Biržuose, Pasvalyje, Anykščiuose, Ignalinoje, Molėtuose ir Zarasuose – gyventojams apie tai praneš plakatai gerai matomose miestų vietose. Ir autobusus, ir plakatus minėtų miestų gyventojai ir svečiai matys du mėnesius.

Tokią informavimo priemonę Panevėžio TLK pasirinko pirmą kartą. Ja siekiama dar labiau informuoti Panevėžio ir Utenos apskričių žmones, ką ligonių kasos apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis ir  už ką apdraustiesiems patiems mokėti nereikia. Taip pat primenama, kad apmokėtą sveikatos priežiūrą garantuoja nenutrūkstamas PSD.

„Stengiamės įvairiais būdais suteikti visuomenei žinių, kad PSD mokamas ne veltui, kad jis užtikrina sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą tada, kai to labiausiai reikia, t. y. kai žmogus suserga, kai jam reikia tyrimų, procedūrų ar brangių vaistų, medicininės reabilitacijos ir pan. PSD suteikia galimybę visiems apdraustiesiems gydytis PSDF biudžeto lėšomis, todėl skatiname neužleisti ligų, kreiptis į gydymo įstaigą, jei jaučiatės blogai ar norite pasitikrinti profilaktiškai. Nors pandemija gąsdina,  rūpintis sveikata reikia ir per ją“, – pabrėžia Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė.

Panevėžio TLK primena, kad apsidraudęs PSD asmuo įgyja didesnį pranašumą prieš neapsidraudusįjį, nes gauna ne tik būtinąją medicinos pagalbą, bet ir šeimos gydytojo, odontologo, kitų specialistų, ligoninių, medicininės reabilitacijos bei prevencinių programų paslaugas. Neapsidraudusieji už medicinos paslaugas, išskyrus būtinąją pagalbą, turi mokėti patys.

Apdraustu PSD laikomas asmuo, už kurį mokamos arba kuris pats moka įstatymu nustatyto dydžio PSD įmokas. Ar esate apdraustas, galite pasitikrinti ligonių kasų interneto svetainėje („Pasitikrinkite, ar esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu“) arba kreipiantis į teritorinę ligonių kasą. Neapdrausti PSD asmenys turėtų draudimu pasirūpinti.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.