BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apdraustajam pasirinkus brangesnį lęšiuką, reikia sumokėti tik kainų skirtumą

Data

2021 01 04

Įvertinimas
1
pexels-anna-shvets-3846022.jpg

Ligonių kasos neretai sulaukia klausimų, ar galima atgauti dalį sumokėtų lėšų už kataraktos operacijos metu pasirinktą brangesnį lęšiuką.

Ligonių kasų specialistai primena, kad visose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) dėl akių lęšiuko keitimo operacijų, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems pacientams turi būti pasiūlyta ir nemokama operacija, ir akių lęšiukas. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis gydymo įstaigai nustatyta bazine kaina sumokama už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina, todėl pacientui mokėti nereikia.

Jeigu pacientas pats pageidauja, kad operacijos metu jam būtų implantuojamas brangesnis įstaigoje pasiūlytas lęšiukas, kurį rekomenduoja gydantysis gydytojas, turi į sveikatos priežiūros įstaigos kasą sumokėti ne visą lęšiuko kainą, o kainos skirtumą tarp pasirinkto ir PSDF lėšomis apmokamo akių lęšiuko. PSDF lėšomis apmokama lęšiuko kaina šiuo metu yra 44,02 euro ir yra įskaičiuota į bendrą kataraktos operacijos kainą.

Svarbu žinoti, kad pacientams, kurie akių lęšiukus įsigijo kitaip, išlaidos nėra kompensuojamos. Be to, mokėti taip pat reikės, jeigu pacientas neapdraustas PSD arba pasirenka gydymo įstaigą, kuri neturi sutarties su TLK dėl akių lęšiuko keitimo operacijos atlikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis.

Atsiradus regėjimo sutrikimų, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs regėjimą, jei reikia, išrašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Šis gydytojas specialistas išsamiai patikrinęs regėjimą esant būtinybei skirs tyrimus ir gydymą. Gydytojui oftalmologui nustačius kataraktos diagnozę, gali prireikti operacijos, kurios metu drumstas akies lęšiukas bus pakeistas dirbtiniu.

Apie tai, ką svarbu žinoti pacientui, kuriam reikalinga akies lęšiuko keitimo operacija, pirmiausia turi informuoti gydantysis gydytojas. Visiems apdraustiesiems PSD pirmiausia turi būti pasiūlytas ligonių kasų PSDF lėšomis apmokamas akies lęšiukas, kurio kaina įtraukta į operacijos kainą.

Gydymo įstaigoje pacientas turi gauti visą jam reikalingą informaciją apie PSDF lėšomis apmokamas ir apdraustiesiems nemokamai teikiamas paslaugas. Visais atvejais, jei kyla klausimų, už ką apdraustas PSD pacientas turi mokėti ar primokėti, reikia klausti gydytojo, jei nepavyksta sužinoti – kreiptis į gydymo įstaigos administraciją.

Jei gydymo įstaigoje nepavyksta išsiaiškinti, ar teisėtai reikalaujama už ką nors mokėti ar primokėti, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą, skambinti bendruoju ligonių kasų telefono numeriu (85) 232 2222 arba el. pašto adresu [email protected]

Gydymo įstaigos, sudariusios sutartis tu TLK, turi skelbti ar teikti pacientams svarbią informaciją apie gydymo įstaigoje teikiamas paslaugas, už kurias ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis. Taip pat – apie gydymo įstaigoje taikomas priemokas bei teikiamas mokamas paslaugas ir jų kainas.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.