Kochlearinė implantacija – tai klausos reabilitacijos būdas, suteikiantis galimybę girdėti. Kochleariniai implantai skiriami vaikams ir abiem ausimis klausos netekusiems suaugusiesiems, kai klausos pažeidimas yra sunkus arba labai sunkus, o įprastos klausos gerinimo priemonės, tokios kaip klausos aparatai, yra neveiksmingos.

Paciento sveikatą, klausos būklę bei implantavimo operacijos būtinumą pirmiausia įvertina gydytojai specialistai, atliekantys tokias implantacijas – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų arba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojų konsiliumas. Siuntimą konsultuotis šiose gydymo įstaigose pacientui išduoda jo šeimos gydytojas arba gydytojas otorinolaringologas. Jei gydytojų konsiliumas nusprendžia, kad paciento sveikatos būklė atitinka nustatytus kriterijus, dėl klausos implanto įsigijimo išlaidų kompensavimo į Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kreipiasi pati gydymo įstaiga.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojami trijų tipų klausos implantai: kochleariniai implantai, BAHA įsriegiamieji kauliniai implantai, vidurinės ausies klausos sistemos ir atsarginiai šių medicinos pagalbos priemonių (MPP) procesoriai. Visų nurodytų rūšių klausos implantų bazinės kainos PSDF biudžeto lėšomis pacientui kompensuojamos kiekvienai ausiai tik vieną kartą. Šių MPP atsarginio procesoriaus įsigijimo išlaidos kompensuojamos ne dažniau kaip kas 5 metus. Pacientams dėl medicininių priežasčių pašalinus klausos implantą, gali būti kompensuojamas kitai ausiai skirtas klausos implantas. Iš viso asmeniui gali būti skiriami ne daugiau kaip du klausos implantai.

BAHA implantai bei klausos sistemos skiriami pacientams, kuriems nustatytas abipusis sunkus kondukcinio ar mišraus tipo klausos pažeidimas ir dėl anatominių išorinės bei vidurinės ausies dalių defektų negalima klausos reabilitacijos, taikant įprastus klausos aparatus.

Daugiau informacijos – „Klausos implanto įsigijimo išlaidų kompensavimas“.

Atnaujinimo data: 2024-01-18