>

Gydymo įstaigų centralizuotas aprūpinimas

Dalį brangių kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) pacientams, gydomiems ligoninėje arba dienos stacionare, centralizuotai perka Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Visi jie yra įrašyti į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir MPP sąrašą. Tokiu būdu nupirkti medikamentai ir MPP pristatomi į gydymo įstaigas.

Centralizuotai perkami vaistai skiriami sunkiomis ligomis sergantiems pacientams: onkologinėmis, miokardo infarktu, akių ligomis, smegenų insultu, taip pat esant kraujo krešėjimo sutrikimų ir kt. Centralizuotai perkamos ir įvairios MPP: dirbtiniai širdies vožtuvai, sąnarių endoprotezai, neurostimuliatoriai, tracheoezofaginiai kalbamieji protezai, kiti organų ar jų dalių protezai. 

Kasmet į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir MPP sąrašą įrašomi nauji vaistai ir MPP. Pavyzdžiui, 2020 m. į šį sąrašą buvo įrašyti nauji vaistai plaučių vėžiui, onkologinėms kraujo ligoms bei akių ligoms gydyti. 2018 m. buvo pradėtos pirkti 2 naujos MPP – klajoklio nervo stimuliacijos sistemos sunkios formos epilepsijai gydyti bei šlaplės sfinkteriai vyrų šlapimo nelaikymui gydyti. Daugiau informacijos teiraukitės gydytojo arba ligonių kasos specialistų.

Atnaujinimo data: 2024-01-29