BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ukrainos piliečiai domėjosi Lietuvoje garantuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis

Data

2022 11 29

Įvertinimas
1
Informacija ukrainos piliečiams.png

Ligonių kasų specialistė Nacionalinės regionų plėtros agentūros kvietimu kartu su Užimtumo tarnybos, darbo inspekcijos atstovais dalyvavo susitikime su Ukrainos piliečiais. 

Susitikime Šiaulių teritorinės ligonių (TLK) kasos atstovė Regina Vitkauskienė papasakojo apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Lietuvoje bei atsakė į ukrainiečiams rūpimus klausimus. Susitikimo metu neįgalų vaiką auginanti Ukrainos pilietė Ana Kolesnik dėkojo ligonių kasoms už pagalbą tvarkant dokumentus ir Lietuvoje jai suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

Dėl karo savo šalyje veiksmų į Lietuvą atvykę ukrainiečiai domėjosi galimybėmis čia gauti ne tik būtinąsias, bet ir planines sveikatos priežiūros paslaugas. Šiaulių TLK vyriausioji specialistė R. Vitkauskienė priminė, kad kiekvienam užsiregistravusiam Migracijos departamente Ukrainos karo pabėgėliui priskiriamas ESI kodas, kuris yra nurodomas Migracijos departamento išduodamoje pažymoje. Turėdami ESI kodą Ukrainos karo pabėgėliai Lietuvoje gauna nemokamas būtinąsias medicinos pagalbos paslaugas.

Ligonių kasų atstovė paaiškino, kad, gavus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, deklaravus gyvenamąją vietą ir įsidarbinus, kai yra mokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, Ukrainos karo pabėgėliai Lietuvoje gali naudotis ne tik būtinosios medicinos pagalbos paslaugomis, bet ir visomis PSD teikiamomis garantijomis. Lietuvoje ne trumpiau kaip šešis mėnesius dirbę ukrainiečiai, registruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat draudžiami PSD. Savarankiškai PSD ukrainiečiai mokėti negali, nebent dirba su verslo liudijimu arba individualios veiklos pažyma.

Specialistė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad Lietuvoje PSD draudžiami Ukrainos neįgalieji, pensininkai, gavę leidimą gyventi Lietuvoje ir turintys Ukrainos pensijos gavėjo statusą patvirtinančius dokumentus. Jiems teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos kaip ir PSD apdraustiems Lietuvos gyventojams.

Susitikimo metu neįgalų vaiką auginanti Ukrainos pilietė A. Kolesnik dėkojo ligonių kasoms už pagalbą tvarkant dokumentus ir Lietuvoje jai suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. „Ačiū, mane šiandien išoperavo, nors aš ir neturiu pilno draudimo. Ukrainiečiams ekstra atveju Lietuvoje galima gauti būtinąją sveikatos priežiūrą“, – sakė moteris.

(Šiaulių TLK nuotr.)

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.