BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tytuvėnų gimnazijos bendruomenei atsakyta į aktualius klausimus

Data

2022 11 22

Įvertinimas
1
1370_b5a756017f238c6726436532599620cd.png

Susitikime su Tytuvėnų gimnazijos bendruomene ligonių kasų atstovė ragino tikrintis sveikatą pagal ligų prevencijos programas bei atsakė į pedagogams kilusius klausimus dėl gydymo įstaigose iš pacientų prašomų priemokų. 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė priminė Lietuvoje vykdomas ligų prevencijos programas, pakvietė pedagogus ir jų šeimos narius pasitikrinti sveikatą. Pasak pranešėjos, ligonių kasų apmokamos prevencinės programos skirtos tam, kad ligos būtų pastebėtos dar neįsisenėjusios, kai yra lengviau pagydomos.

Šiuo metu mūsų šalyje vykdomos 5 prevencinės programos: gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos ir prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Norėdamas pasitikrinti pagal prevencines programas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustas gyventojas pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs.

Vėliau pokalbis pakrypo netikėta linkme. Pedagogai pradėjo klausinėti, kodėl privačiose sveikatos priežiūros įstaigose jų prašoma papildomai mokėti už valstybės laiduojamas sveikatos priežiūros paslaugas. Ligonių kasų atstovė paaiškino, kad PSD apdraustas pacientas neturi mokėti iš savo kišenės, jeigu už gydymą sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tie patys reikalavimai galioja visoms sutartis su TLK sudariusioms sveikatos priežiūros įstaigoms,–  ir valstybinėms,  ir privačioms. Išsamus sąrašas įstaigų, su kuriomis ligonių kasos yra sudariusios sutartis ir dėl kokių paslaugų, skelbiamas ligonių kasų svetainėje.

Kalbėta ir apie tai, kad gydymo įstaigoje gali būti klaidingai teigiama, jog ligonių kasos apmoka tik dalį paslaugos kainos. Iš tikrųjų pacientas turi teisę gauti iš PSDF apmokamą sveikatos priežiūrą, todėl gydymo įstaigoje pirmiausia turi būti pasiūlytos ligonių kasų apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos. 

I. Kvedarienė paaiškino, kad paciento išlaidas, susidariusias su neteisėtu reikalavimu sumokėti už PSDF lėšomis kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas, gali padengti tik pati gydymo įstaiga. Tokiu atveju pacientas turi raštu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją su prašymu išsiaiškinti dėl neteisėto mokėjimo už sveikatos priežiūros paslaugas. Jeigu administracijos atsakymas paciento netenkins, jis gali kreiptis į TLK – gavę gyventojo skundą ir gydymo įstaigos atsakymą, ligonių kasų specialistai atliks patikrinimus. Skundams pasitvirtinus, gydymo įstaiga turėtų grąžinti neteisėtai paimtus pinigus.

(Piktochart nuotr.)

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.