BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Trakų gyventojai noriai įsitraukė į ligų prevencijos akciją

Data

2022 08 05

Įvertinimas
2
Trakai 2.jpg

Trakuose vykusi ligonių kasos organizuota ligų prevencijos akcija „Tikrinkitės, kol jaučiatės gerai“ sulaukė gyventojų dėmesio. Žmonės daug klausinėjo apie penkias ligų prevencijos programas, dalyvavo viktorinoje, dalijosi savo asmenine patikrų patirtimi.

Ligų prevencijai skirtoje Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) palapinėje prie Trakų „Senukų“ prekybos centro nuo pat akcijos pradžios būriavosi gyventojai. Jų dėmesį traukė galimybė sužinoti, kokio amžiaus, kodėl ir kaip dažnai reikėtų nemokamai tikrintis pagal ligų prevencijos programas dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Akcijos palapinės lankytojai atidžiai nagrinėjo amžiaus grupes, kurioms būtina reguliari prevencinė patikra ir teiravosi, kodėl tai reikalinga esant tam tikro amžiaus. Daug žmonių nustebo sužinoję, kad būtent tada labai išauga rizika susirgti ligomis, dėl kurių tikrinama prevenciškai. Šį amžių, atsižvelgdamos į mokslinius tyrimus, nustato Europos Komisija ir Pasaulinė sveikatos organizacija.   

Lankytojai noriai dalijosi savo patirtimi, kaip tikrinosi prevenciškai, minėdami, kad apie tai informavo ir atlikti reikiamus prevencinius tyrimus juos paskatino šeimos gydytojai. Kalbėta ir apie asmeninę bei artimų žmonių patirtį, kai liga nustatyta ne prevenciškai tikrinantis, vadinasi, jau pažengusi, kai gydyti tampa gerokai sunkiau.

Kad tokių atvejų būtų kuo mažiau, Vilniaus TLK atstovės Nijolė Neverovskienė ir Jolanta Sadauskaitė ragino nedelsti – tikrintis pagal programas esant rizikingo amžiaus, o ne sulaukus simptomų. Mat prevencinė patikra leidžia aptikti ligos užuomazgas ar riziką susirgti, todėl galima laiku imtis reikiamų priemonių, gydymas lengvesnis.

Žmonėms tikrinantis žinias viktorinoje paaiškėjo, kad nemažai jų klaidingai mano, jog norint pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas reikia papildomo sveikatos draudimo. Lankytojams pabrėžta, kad nustatytu dažnumu nemokamai pagal programas tikrinami visi privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai, jei priklauso rizikingo amžiaus grupei. Dėl prevencinės patikros jiems tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Taip pat svarbu prisiminti, kad, kilus sveikatos problemų, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją, neatsižvelgiant į tai, koks paciento amžius. Gydytojas suteiks medicinos pagalbą, prireikus skirs tyrimų, procedūrų.

Akcija parodė, kad net informuoti apie ligų prevenciją žmonės nori sužinoti apie tai daugiau, o nežinantieji įsiklauso ir, tikimasi, laiku kreipsis dėl prevencinės patikros.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.

(Vilniaus TLK nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.