BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tauragėje – apie sveikatos priežiūros paslaugas

Data

2022 09 06

Įvertinimas
2
Tauragė.jpeg

Ligonių kasų atstovai Užimtumo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus kvietimu surengė pristatymus Ukrainos piliečiams ir skyriaus klientams apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Lietuvoje bei privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šeimienė ukrainiečius, atvykstančius į Lietuvą dėl karo veiksmų, informavo, kad kiekvienam užsiregistravusiam priskiriamas ESI kodas. Jis yra nemokamas medicininės priežiūros identifikatorius. Pažyma su tokiu kodu išduodama užsiregistravus Migracijos departamente.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, ukrainiečiai, gavę leidimą laikinai gyventi, įregistravę gyvenamąją vietą Lietuvoje ir susiradę darbą, pradeda mokėti socialinio draudimo įmokas ir kartu su Lietuvoje gyvenančiais vaikais tampa visateisiais PSD sistemos dalyviais. Taip pat šioje sistemoje gali dalyvauti ir anksčiau Lietuvoje gyvenę, leidimą gyventi turėję ir ne trumpiau kaip 6 mėnesius dirbę ukrainiečiai. Šie ukrainiečiai, įregistravę gyvenamąją vietą, turi būti registruoti Užimtumo tarnyboje.

Specialistė atkreipė dėmesį, kad Lietuvos PSD sistemoje turi teisę dalyvauti Ukrainos nepilnamečiai, neįgalieji, pensininkai, gavę leidimą gyventi ir turintys pensijos gavėjo statusą patvirtinančius dokumentus. Šie asmenys turi teisę gauti būtinąsias bei kitas sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat ir reabilitacijos bei slaugos paslaugas, neviršijant PSD apdraustiems asmenims teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų apimties.

L. Šeimienė paaiškino, kokį gydymą, tyrimus, vaistus gali gauti registruoti asmenys. Įvardinta skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui, šeimos gydytojo komandos, pirminės psichikos sveikatos priežiūros specialistų komandos ir pirminio lygio odontologo paslaugos.

Auditorijai priminta, kad prisirašyti prie šeimos gydytojo galima tik turint teisę į PSD, kitais atvejais tik neatidėliotina pagalba teikiama be prisirašymo.

Susitikime dalyvavusius Ukrainos piliečius domino, kodėl reikia mokėti už tyrimus nėščiosioms, ar skiepyti vaikus yra privaloma. Taip pat aiškintasi dėl medicininės reabilitacijos neįgaliesiems, odontologų teikiamų paslaugų.

Ligonių kasų atstovė, pristatydama temą apie PSD Lietuvoje ir užsienyje, Užimtumo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus klientus informavo, kad Lietuvos piliečiai, dirbantys Europos Sąjungos (ES) šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijos Konfederacijoje bei Jungtinėje Karalystėje valstybiniu sveikatos draudimu yra apdrausti toje šalyje, kurioje moka mokesčius.

Lietuvoje gyvenantys, tačiau kitose ES šalyse dirbantys ir drausti asmenys turi teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas medicinos paslaugas Lietuvoje, tačiau TLK būtinai turi pateikti ES šalies kompetentingos valstybinio sveikatos draudimo įstaigos išduotą dokumentą S1.

Priminta, kada asmeniškai būtina kreiptis į TLK, ką svarbu žinoti savarankiškai dirbantiems asmenims, pateikta informacija apie Europos sveikatos draudimo kortelę ir jai prilygintą sertifikatą, taip pat dalyviams pristatytos 5 prevencinės programos, apmokamos iš PSDF – gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų.

Klaipėdos TLK pristatymus galima rasti čia.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija

(Klaipėdos TLK nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.