BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Svarbu: šios gyventojų grupės turi teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis

Data

2022 01 27

Įvertinimas
3
ef5.png

Pastaruoju metu Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia tėvų, auginančių vaikus, klausimų, ar jie privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali būti draudžiami valstybės lėšomis. Ligonių kasų specialistai atkreipia dėmesį į keletą svarbių taisyklių.

Vertėtų žinoti, kad tėvai, auginantys vaiką iki 8 metų, ar du ir daugiau vaikų, kol priešpaskutiniajam vaikui sukaks 18 metų, dėl PSD valstybės lėšomis turėtų kreiptis į artimiausią TLK. Vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjų, kuris nori būti draudžiamas valstybės lėšomis, turi pateikti nustatytos formos prašymą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, globėjai – ir globą patvirtinančius dokumentus.

Į TLK turėtų kreiptis ir niekur nedirbančios kūdikio besilaukiančios moterys – valstybės lėšomis jos yra pradedamos drausti nuo 28 nėštumo savaitės. Nuolat Lietuvoje gyvenančioms moterims nėštumo laikotarpiu –70 dienų iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo – suteikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos, tik reikia atvykti į TLK su asmens tapatybės ir nėštumą patvirtinančiais dokumentais ir pateikti laisvos formos prašymą.

Visas valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupes galima rasti Sveikatos draudimo įstatyme.

Tai – bedarbiai, neįgalieji, nepasiturintieji, gaunantieji socialinę pašalpą, slaugantieji neįgaliuosius, visuomenei pavojingomis ligomis sergantys asmenys, gaunantieji bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją bei turintieji būtinąjį darbo stažą (šiemet – 32 metų ir šešių mėnesių trukmės) senatvės pensijai gauti.

Daugumai draudžiamųjų valstybės lėšomis kreiptis į TLK dėl draudimo patvirtinimo nereikia, nes ligonių kasos gauna duomenis iš Gyventojų registro, „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, iš moksleivių ir studentų registrų, kitų valstybės institucijų. Vis dėlto kai kuriais atvejais gyventojams reikia patiems kreiptis į TLK, kad būtų patvirtintas jų draudimas.

Be jau minėtų tėvų, auginančių vaikus, ir niekur nedirbančių kūdikio besilaukiančių moterų, į TLK taip pat turėtų kreiptis slaugantieji neįgaliuosius. Vienas iš tėvų (įtėvių), globėjas ar rūpintojas, slaugantis namuose neįgalų asmenį (neįgalų vaiką arba nedarbingą asmenį, arba asmenį, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis), turėtų pateikti laisvos formos prašymą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vaiko neįgaliojo pažymėjimą, nedarbingo asmens neįgalumo (nedarbingumo) lygio pažymą, asmens, kuriam nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, specialiųjų poreikių nustatymo pažymą. Globėjai ar rūpintojai turi pateikti ir teismo nutartį, kuria jie paskirti slaugomo asmens globėjais ar rūpintojais.

Žmonėms, sergantiems visuomenei pavojingomis užkrečiamomis ligomis, taip pat reikėtų kreiptis į TLK. Asmuo, gydymo įstaiga ar socialinis darbuotojas turėtų pateikti laisvos formos prašymą, sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kurioje turi būti nurodyta tiksli diagnozė, gydytojų konsultacinės komisijos (GKK) pažymą bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (arba jo kopiją).

Asmenims, parsivežusiems iš Europos Sąjungos (ES) šalių S1 dokumentą (arba E 106 ir E 121 formos pažymas) bei norintiems pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, irgi reikėtų kreiptis į TLK ir pristatyti minėtas pažymas bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Dar viena grupė draudžiamųjų, kurie privalo kreiptis į TLK – studentai, išvykę mokytis ES valstybių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose. Norėdami pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu, jie privalo pateikti laisvos formos prašymą, mokymo įstaigos išduotą akademinę pažymą (jei pažyma ne anglų kalba – vertimą į lietuvių kalbą) bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.