BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiaulių TLK darbuotojai dalyvavo mokymuose ir gerai atsakė į korupcijos prevencijai skirto testo klausimus

Data

2021 06 10

Įvertinimas
1
dfgt.png

Įgyvendindama vieną iš Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos 2020–2022 metų programos priemonių plane numatytų priemonių, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo nuotolinius darbuotojų mokymus korupcijos prevencijos tema. Nuotoliniuose mokymuose  buvo atkreiptas dėmesys į nulinę dovanų politiką, kuria vadovaujasi ligonių kasos. Su ligonių kasų dovanų politikos apraše patvirtintais nuostatais visi Šiaulių TLK darbuotojai buvo supažindinti per vaizdo konferencijų ir pokalbių platformą.

Vaizdo konferencijos metu aptarta, kad ligonių kasos vadovaujasi nuline dovanų politika, išimtys taikomos tik ne didesnėms negu 150 eurų vertės dovanoms, gautoms pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas. Jei dovanos vertė viršija nurodytą sumą, ji tampa valstybės nuosavybe, yra įvertinama ir saugojama teisės aktų nustatyta tvarka. Jei darbuotojui siūloma ne pagal tarptautinį protokolą, ne pagal tradicijas ir ne reprezentacijai skirta dovana, kaip nors susijusi su atliekamomis pareigomis, tokia dovana yra neleistina, neteisėta ir darbuotojas, nepriklausomai nuo dovanos vertės, jos priimti negali. Tokiu atveju darbuotojas turi paaiškinti, kad šie veiksmai prieštarauja teisės aktų nuostatoms ir kad dėl neteisėto dovanos davimo bus informuojamos teisėsaugos institucijos.

Apie siūlytą, siūlomą, žadamą duoti ar duotą – paliktą, rastą, atsiųstą, perduotą per kitą asmenį – dovaną, kai ji susijusi su darbuotojo tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis, tačiau nelaikytina dovana, gauta pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, ligonių kasų darbuotojai nedelsdami privalo pranešti už korupcijos prevenciją atsakingam asmeniui. Nustačius, kad padaryta veika turi korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių, kai atlygiu siekiama daryti įtaką darbuotojui, kad jis teisėtai ar neteisėtai veiktų arba neveiktų vykdydamas įgaliojimus, nedelsiant informuojamos teisėsaugos institucijos.

Konferencijoje priminta, kad asmeniui, kuris išreiškė norą padėkoti ligonių kasų darbuotojui už gerai atliktą darbą, gali būti pasiūloma parašyti padėką elektroniniu paštu [email protected].

Po pristatymo Šiaulių TLK darbuotojams buvo pateiktas ligonių kasų dovanų politikos aprašo išmanymo vertinimo testas, į kurio klausimus dalyviai sėkmingai atsakė. Teisingų testo atsakymų vidurkis siekė 8,5 balo iš 10 galimų.

Pastebėję korupcijos požymių Šiaulių teritorinės ligonių kasos darbuotojų veiksmuose, apie tai galite pranešti:

  • telefonu: atsakingam už korupcijos prevenciją ir kontrolės vykdymą asmeniui Dainiui Miškiniui tel. (8 41) 520 865 arba Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojai, laikinai vykdančiai direktoriaus funkcijas, Daliai Miniauskienei tel. (8 41) 520 043; ligonių kasų pasitikėjimo telefonu: (8 5) 237 0700;
  • raštu: Šiaulių teritorinė ligonių kasa, Vilniaus g. 273, LT-76332, Šiauliai arba Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Europos a. 1, LT-03505 Vilnius;
  • elektroniniu paštu: [email protected], [email protected]; [email protected] arba [email protected];
  • tiesiogiai atvykę į Šiaulių teritorinę ligonių kasą, adresu Vilniaus g. 273, Šiauliai arba į Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, adresu Europos a. 1, Vilnius (darbo valandomis);
  • pranešti galite ir Sveikatos apsaugos ministerijai, adresu Vilniaus g. 33, LT- 01506 Vilnius, tel. (85) 268 5110, faks. (85) 2661402, el. p. [email protected], nemokama telefono linija 8 800 66004;  
  • Specialiųjų tyrimų tarnybai, tel. (85) 266 3333, el. p. praneš[email protected] arba  policijai – bendruoju pagalbos numeriu 112 ar prisijungę prie policijos elektroninių paslaugų sistemos ePolicija.lt.    

Pageidautina, kad pateikdami pranešimą raštu nurodytumėte kuo tikslesnę informaciją apie skundžiamą asmenį: vardą, pavardę, pareigas, skundžiamus veiksmus, kuriuos manote esant korupcinio pobūdžio, įvykio datą, laiką, vietą ir panašiai.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.