BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


PSD valstybės lėšomis – slaugantiesiems globotinius tik su specialiuoju nuolatinės slaugos poreikiu

Data

2021 09 23

Įvertinimas
3
JKAL15201506122022.jpg

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) pastebi, kad gyventojai, slaugantys neįgalius asmenis, neretai painioja, kuriais atvejais jie gali būti drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis.

Kartais manoma, kad, jei esi teismo paskirtas globėjas ar rūpintojas, o globotiniui Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) yra nustačiusi specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį (nuolat prižiūrintieji namuose neįgalų asmenį teikia šiam asmeniui pagalbą namuose), reikia NDNT pažymą pristatyti į teritorinę ligonių kasą ir bus suteiktas PSD valstybės lėšomis.  

Atkreipiame dėmesį, jog kol kas valstybės lėšomis draudžiami tik tie teismo paskirti globėjai ar rūpintojai, kurių globojamam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Gyventojus klaidina tai, kad pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatas, valstybės lėšomis pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu draudžiami (jiems skaičiuojamas darbo stažas)  ir tie globėjai ar rūpintojai, kurie slaugo neįgalų asmenį su nustatytu specialiuoju nuolatinės slaugos poreikiu, ir tie, kurių slaugomas asmuo turi specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį. Tačiau sveikatos draudimas ir socialinis draudimas nėra vienas ir tas pats. Draudžiamųjų PSD registrą tvarko ligonių kasos, o darbo stažo apskaičiavimu, nedarbo socialiniu draudimu rūpinasi „Sodra“.

Vyriausybė yra inicijavusi Sveikatos draudimo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymų nuostatų suvienodinimą bei pasiūliusi, kad PSD valstybės lėšomis galėtų būti draudžiami ir asmenų, turinčių specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį, globėjai ar rūpintojai, tačiau kol kas tokios teisės šie asmenys neturi.

Panevėžio TLK primena: globėjai ar rūpintojai, kurie slaugo neįgalų asmenį su nustatytu specialiuoju nuolatinės slaugos poreikiu, norėdami patvirtinti PSD valstybės lėšomis turi teritorinei ligonių kasai pateikti teismo nutartį, kuria yra pripažinti tokiais asmenimis, ir NDNT pažymą, patvirtinančią globojamam asmeniui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį. Tėvai, slaugantys nepilnamečius vaikus, turi pateikti tik vaiko neįgalumą patvirtinančius dokumentus.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.