BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Privalomojo sveikatos draudimo ABC jaunuoliams parodoje „Karjera ir studijos 2022“

Data

2022 03 25

Įvertinimas
3
1380_86692a2b3534df3de7d06e78c4407670.jpg

Baigiančius mokyklą ar studijas jaunuolius ligonių kasa kviečia susitikti parodoje „Karjera ir studijos 2022“, kuri vyks kovo 30 ir 31 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Ligonių kasa teiks moksleiviams ir studentams svarbią informaciją apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

Baigę mokyklą ar studijas jaunuoliai PSD valstybės lėšomis bus apdrausti iki rugpjūčio 31 dienos, jeigu jų mokslo metai baigiasi vasarą. Vėliau dalis jų bus draudžiami taip pat, o daliai – draudimu teks pasirūpinti patiems. Tradicinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Karjera ir studijos“ Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) savo stendo lankytojams paaiškins, ką privalu žinoti baigiant mokslus, kad už medicinos paslaugas netektų mokėti patiems.

„Kiekvienais metais nuo gegužės iki spalio sulaukiame daug paklausimų dėl abiturientų ir studentų draudimo galiojimo. Ypač daug jaunuolių teiraujasi dėl pažymos, kurią reikia pateikti ligonių kasai vykstant studijuoti į užsienį. Taip pat klausiama, kokiais atvejais baigus mokslus PSD įmokas reikia pradėti mokėti savarankiškai. Siekiame jaunuolius kuo anksčiau supažindinti su šia informacija, nes egzaminų ir sprendimų dėl ateities įkarštyje neretai pamirštama laiku pasirūpinti draudimu, o neretai to reikia“, – sako Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

Pasak L. Vitkauskienės, prieš mokslo metų pabaigą dešimtis tūkstančių moksleivių ir studentų suburianti paroda – puiki galimybė plačiai paskleisti jaunuoliams aktualias žinias apie PSD. Kartu šiai itin mobiliai visuomenės daliai svarbu priminti apie apdraustiesiems nemokamai išduodamą Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri užtikrina, kad viešint (ir studijuojant pagal nuolatinių arba dieninių studijų programas) Europos Sąjungos šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje būtų galima gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, visiškai arba iš dalies apmokamas valstybės lėšomis.

Vilniaus TLK stende planuojama viktorina, bus galima gauti praktiškų staigmenų su jaunuoliams naudingomis žiniomis apie privalomąjį sveikatos draudimą ir apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Kviečiame apsilankyti Vilniaus TLK stende 5C11A, kuris bus „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) 5 salėje kovo 30 ir 31 dienomis. Išsamiau – pasirinkus skirtuką „Parodos dalyviai“ čia.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Piktochart nuotr.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.