BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Priminimas: gyventojai patys gali rinktis gydymo įstaigą

Data

2021 05 31

Įvertinimas
1
000.png

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) šiomis dienomis vėl gauna klausimų iš gyventojų, kokias teises jie turi norėdami gauti pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Kai kurie tvirtina sulaukę raginimo prisirašyti konkrečioje gydymo įstaigoje, dėl to nežinantys, kaip elgtis.

Primename, kad visi privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai turi galimybę patys pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą. Psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų sąrašą pacientui turėtų pateikti įstaiga, kurioje jis prisirašęs pas šeimos gydytoją – poliklinika, šeimos gydytojų centras, kabinetas ar kt.

Prisirašyti psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje galima atvykus į pasirinktą įstaigą arba elektroniniu būdu.

Jei gyventojas, pasirinkdamas PASPĮ, atsisako prisirašyti prie konkretaus psichikos sveikatos centro, jis priskiriamas PASPĮ tuo atveju, jei pati PASPĮ teikia ir pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Jei tokių paslaugų PASPĮ neteikia, pacientas priskiriamas tai pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiai gydymo įstaigai, su kuria PASPĮ yra sudariusi sutartį dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.

Pakeisti PASPĮ ar Psichikos sveikatos centrą galima pateikus prašymą pasirinktai gydymo įstaigai. Tokio prašymo pagrindu asmuo įtraukiamas į naujai pasirinktos įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašą, jo asmens sveikatos istorija (ambulatorinė kortelė) perduodama pasirinktai įstaigai per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. PASPĮ ir Psichikos sveikatos centrą keisti galima ne anksčiau kaip po 6 mėn. nuo prisirašymo dienos. Apribojimas netaikomas asmenims, atvykusiems mokytis į stacionarinę mokymosi įstaigą arba grįžusiems į nuolatinę gyvenamąją vietą baigus mokslus.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.