BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pradedama kompensuoti daugiau gydomųjų tvarsčių

Data

2022 07 01

Įvertinimas
2
7i.png

Gera žinia nuolat ar ilgą laiką žaizdas gydyti turintiems pacientams ir jų artimiesiems. Nuo 2022 m. liepos 1-osios privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės gaus daugiau kompensuojamųjų tvarsčių nei dabar. Šiam tikslui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) antrąjį metų pusmetį numatyta skirti net 400 tūkst. eurų.

Nuo šiol įvairių tipų žaizdoms gydyti per mėnesį ligonių kasos kompensuos po 15 vienetų hidrokoloidinių, silikono ar kitos sudėties tvarsčių kiekvienai žaizdai ar opai.

Gydomieji tvarsčiai pacientams kaip ir anksčiau bus kompensuojami pūslinės epidermolizės žaizdoms, praguloms gydyti, iki 5 mm gylio trofinėms opoms bei opoms po spindulinio gydymo (dėl piktybinio naviko), taip pat vaikų nudegimams gydyti.

Ligonių kasos primena, kad pirmą kartą skiriamų kompensuojamųjų MPP receptą išrašo šeimos gydytojas ar gydytojas specialistais, nes šie medikai diagnozuoja paciento ligą, dėl kurios jam gali būti paskirtos kompensuojamosios priemonės. Vėliau šiuos receptus turi teisę išrašyti ir slaugytojai.

Lietuvoje kompensuojamąsias MPP praeitais metais naudojo beveik 186 tūkst. pacientų. Vien gydomiesiems tvarsčiams kompensuoti  prireikė 2,7 mln. eurų PSDF lėšų, t. y. 430 tūkst. eurų daugiau, nei 2020-aisiais. Dar 313 tūkst. eurų pernai buvo skirta iš valstybės biudžeto pacientų priemokoms už gydomuosius tvarsčius padengti.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.