BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasaulinė širdies diena – linksmu ritmu

Data

2021 09 30

Įvertinimas
3
2771470.jpg

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai po pertraukos, kuriai įtakos turėjo karantinas, vėl kaip Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) partneriai dalyvavo šio biuro organizuotame Pasaulinės širdies dienos minėjime. Jis vyko atnaujintoje Panevėžio Laisvės aikštėje.

Ligonių kasos surengta viktorina, informacinės medžiagos dalijimas ir konsultavimas buvo  prevencinės akcijos „Tegul širdis sujungia“ dalis. Panevėžio TLK šiomis priemonėmis paskleidė nemažai informacijos ne tik apie širdies ligų prevencinę programą, bet ir kokias kitas garantijas suteikia privalomasis sveikatos draudimas Lietuvoje tiems, kurie yra juo apsidraudę.

Pasaulinės širdies federacijos inicijuota Pasaulinė širdies diena Lietuvoje minima kasmet. Šventę kasmet organizuoja Lietuvos širdies asociacija, kurios pagrindinis tikslas – mažinti sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Panevėžio miesto savivaldybės VSB taip pat nuolat rengia linksmus, o kartu ir aktyvius bei informatyvius šios dienos minėjimo renginius. Laisvės aikštėje organizuojamas renginys – viena iš sveikatos stotelių, kurioje vyko švietėjiškas informavimas širdies sveikatos tema, specialistų konsultacijos, sveikatos rodiklių matavimas (AKS, deguonies kiekio kraujyje, kūno analizė ir kt.), linijiniai šokiai ir kt. partnerių veiklos.

Panevėžio TLK atstovai dalijosi informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, kitas iš to paties fondo apmokamas prevencijos programas, priminė panevėžiečiams apie privalomąjį sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelę, taip pat prie Panevėžio miesto savivaldybės VSB palapinės surengė viktoriną, patikrinančią jos dalyvių žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt.

Panevėžio TLK nuotr.

Nors viktorinos klausimai iš pirmo žvilgsnio neatrodė lengvi, panevėžiečiams visai gerai sekėsi atsakinėti į juos. Ypač senjorams, kurie gyvenime yra daugiausiai pasinaudoję privalomojo sveikatos draudimo teikiamomis galimybėmis. Atsakydami į klausimus viktorinos dalyviai sakė žiną, kokio amžiaus gyventojams praėjusiais metais pradėtos kompensuoti vaistų ir medicinos pagalbos priemonių priemokos, nes patys tuo kompensavimu naudojasi, nė vienas neklydo atsakydami, per kiek dienų reikia nuvykti į sanatoriją, kaip dažnai galima tikrintis pagal prevencinę širdies ir kraujagyslių ligų programą, kuri apmokama iš PSDF biudžeto, kokie tyrimai pagal šią programą atliekami ir kt.  Atsakinėjusieji į klausimus ne tik gavo prizų už teisingus atsakymus, bet ir sužinojo vertingos informacijos.

Panevėžio TLK Pasaulinei širdies dienai skirtame renginyje dalyvavo jau ketvirtus metus.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.