BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Papasakojo, ką užsienio studentai turi žinoti apie sveikatos paslaugas Lietuvoje

Data

2021 09 01

Įvertinimas
4
front-view-doctor-holding-medical-element.jpg

Prasidedant naujiems mokslo metams Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai dalyvavo Vilniaus universiteto (VU) organizuotame renginyje. VU besimokantiems užsienio studentams pasakota apie Lietuvoje teikiamas sveikatos paslaugas bei informuota, ko reikia, norint jas gauti.

VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Ježerkauskaitė iš užsienio atvykusiems VU studentams papasakojo, kaip ir kada iš Europos Sąjungos ir kitų šalių atvykę studentai gali dalyvauti Lietuvos sveikatos draudimo sistemoje. Ji atkreipė dėmesį, kokiais atvejais teikiamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos, o kada už jas reikia susimokėti patiems. Ekspertė informavo apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, paslaugas, priklausančias turintiesiems dokumentą S1 bei Europos sveikatos draudimo kortelę. Kartu I. Ježerkauskaitė papasakojo, koks gydymas priklauso susirgus Covid-19 liga, kaip draudžiami studentai, turintys laikiną arba nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, atsakė į kitus su privalomuoju sveikatos draudimu susijusius klausimus.

Užsienio studentams skirtą pristatymą „Privalomasis sveikatos draudimas Lietuvoje“ galima rasti čia.

Ligonių kasos dažnai sulaukia Lietuvoje besimokančių užsieniečių bei aukštųjų mokyklų, kuriose jie studijuoja, atstovų klausimų apie sveikatos priežiūros paslaugas. Todėl tokie susitikimai, kurių metu galima suteikti būtiną informaciją, atsakyti į rūpimus klausimus bei pateikti aktualias nuorodas, kur užsienio studentai gali rasti jiems reikiamą informaciją, labai naudinga. Be kita ko, daug atsakymų galima rasti ligonių kasų svetainėje anglų kalba https://ligoniukasa.lrv.lt/en/.

Informaciją į Lietuvą atvykstantiems asmenims galima rasti čia.

Ligonių kasų specialistų (konsultuojančių užsieniečius) kontaktus galima rasti čia.

Informaciją apie e. paslaugas bei Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą galima rasti čia.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.