BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pabrėžė: ligų prevencijos patikrai papildomo draudimo nereikia

Data

2022 11 28

Įvertinimas
1
Būkite sveiki_1 – redaguota.png

Ir žinantieji, kad tam tikro amžiaus žmonės gali prevenciškai pasitikrinti dėl kelių klastingų ligų, neretai mano, jog ši prevencinė patikra gali būti atlikta tik turint privatų sveikatos draudimą. Savaitgalį „Litexpo“ vykusioje sveikatos parodoje „Būkite sveiki“ ligonių kasa savo stendo lankytojams pabrėžė, kad nemokamai pasitikrinti pagal penkias ligų prevencijos programas gali ir turėtų visi rizikingo amžiaus apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). 

Sveikatai puoselėti skirtoje trijų dienų parodoje Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) stende pakaitomis dirbusios Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistės Audronė Čiuladienė, Jolita Šlepikienė, Rūta Jocienė, Evelina Aleksienė, Viktorija Klinavičienė ir Lina Gudaitienė pasakojo apie apdraustiesiems Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis apmokamą prevencinę patikrą dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. 

Stendo lankytojams Vilniaus TLK atstovės pabrėžė, kad kas 1–5 metus prevencinė patikra pagal programas dėl minėtų ligų būtina žmonėms, kurie yra tokio amžiaus, kai kyla didžiausia rizika jomis susirgti. Be šio moksliniais tyrimais pagrįsto rizikingo amžiaus ir nustatyto patikros reguliarumo, jokių kitų sąlygų norintiems prevenciškai pasitikrinti apdraustiesiems PSD nekeliama. Priešingai nei manė dalis stendo lankytojų, joks papildomas privatus sveikatos draudimas tam jiems nereikalingas. 

Dėl prevencinės patikros apdraustiesiems PSD tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šeimos gydytojas vizito metu surenka reikiamą informaciją apie paciento sveikatos būklę, gyvenseną ir atlieka arba siunčia atlikti reikalingų, visai neskausmingų tyrimų. Jais išsiaiškinama, ar yra kokių nors dar nejuntamų ikivėžinių ar pirminių vėžinių pakitimų, ar kyla pavojus ateityje susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Visi šie tyrimai gali būti atliekami tiek viešosiose, tiek privačiose gydymo įstaigose – svarbiausia, kad jos turėtų sutartį su ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo.

Stendo lankytojai galėjo ne tik apie tai sužinoti, bet ir dalyvaudami viktorinoje pasitikrinti žinias apie ligų prevenciją. Aktyviausiai, kartais pasitardami tarpusavyje ir išties gerai į viktorinos klausimus atsakinėjo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Didžioji šių lankytojų dalis gerai žinojo apie jau keliolika metų teikiamas prevencinių programų paslaugas. Dar nepasitikrinusieji paskatinti pritarė, kad jau būtina aplankyti šeimos gydytoją dėl patikros, ir žadėjo tai padaryti.  

Maloniai džiugino ir dalies jaunimo dėmesys ligų prevencijai bei žinios apie ją, nes, pavyzdžiui, dėl gimdos kaklelio vėžio, net ir neturint jokių simptomų, reikia reguliariai tikrintis ir jaunoms moterims – nuo 25 metų. Jaunuolių susidomėjimas teikia vilties, kad jaunajai kartai svarbi galimybė nesusirgti ateityje.

Vilniaus TLK stendo lankytojai ir viktorinos dalyviai ne tik daugiau sužinojo, kaip be papildomų išlaidų sumažinti grėsmę susirgti arba iš viso užkirsti kelią galimai ligai, bet ir gavo naudingų leidinių šia tema, galėjo laimėti įstaigos įsteigtų prizų. Žmonės noriai naudojosi proga su ligonių kasos specialistėmis pasikonsultuoti ir kitais privalomojo sveikatos draudimo klausimais. 


Infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.

(Vilniaus TLK nuotr.)

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.