BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Neįgaliesiems kalbėta ne tik apie paslaugas, priemones, vaistus

Data

2022 07 01

Įvertinimas
1
DSC_5077.JPG

Ligonių kasų specialistus pakalbėti apie iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas, paaiškinti, kokios medicinos pagalbos priemonės ir kompensuojamieji vaistai gali būti skiriami neįgaliesiems, sergantiems artritu, pakvietė Lietuvos artrito asociacija.

Renginyje dalyvavusi Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus patarėja Aldona Stukienė apžvelgė šeimos gydytojo teikiamas paslaugas, kurios yra skatinamos finansiškai, dienos stacionaro specializuotą skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugą, ambulatorinę medicininę reabilitaciją, aktualią sergantiesiems artritu. Taip pat priminė apie galimybę pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, ortopedijos techninių priemonių, vaistų kompensavimo tvarką, mokėjimo už sveikatos priežiūros paslaugas ypatumus.

A. Stukienė pažymėjo, kad už dalį šeimos gydytojo komandos teikiamų paslaugų ligonių kasos gydymo įstaigoms moka skatinamuosius priedus. Neįgaliesiems aktualios slaugos personalo atliekamos procedūros paciento namuose, už kurias mokamas skatinamasis priedas, yra kraujo paėmimas, pragulų priežiūra, lašinė infuzija. Papildomai apmokami ir skatinami gydytojo ir slaugytojo vizitai neįgaliųjų namuose.

Patarėja pristatė naujas iš PSDF apmokamas paslaugas – patikrą dėl hepatito C viruso infekcijos asmenims, gimusiems 1945–1994 m. ir nepriskiriamiems rizikos grupei, bei rizikos grupės asmenims, taip pat skiepijimą nuo koronavirusinės infekcijos. Dar priminė apie galimybę pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos rizikos grupėms, tarp kurių yra ir sergantieji reumatinėmis ligomis. Renginio dalyviams pasiteiravus, kiek kartų galima skiepytis nemokamai, atsakyta, kad 1 kartą.

Kalbėdama apie ambulatorinę specializuotą skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugą, A. Stukienė atkreipė dėmesį, kad atliekant neinvazines ar invazines skausmo gydymo procedūras  siuntimus gali išrašyti šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Šiai paslaugai, teikiamai paciento namuose, siuntimą gali išrašyti tik šeimos gydytojas. Sergantiesiems artritu išvardytos galimos dienos stacionaro specializuotos skausmo diagnozavimo ir gydymo procedūros. Taip pat papasakota apie pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos priemones, kurių skaičius priklauso nuo reabilitacijos apimties (nuo 5 iki 20 individualių priemonių, nepriklausomai nuo pasirinktos priemonės rūšies: kineziterapijos, fizioterapijos, masažo ar ergoterapijos). Vyko diskusija dėl skiriamų reabilitacijos procedūrų skaičiaus. Teirautasi, ar procedūrų skaičius priklauso nuo ligos kodo, pastebėta, kad yra nesusikalbėjimo tarp šeimos gydytojų ir gydytojų reabilitologų.

Lietuvos artrito asociacijos nariams pristatyti aktualūs naujausi ir nuo 2022 m. liepos 1 d. įsigaliosiantys vaistų, medicinos pagalbos priemonių kompensavimo pokyčiai, PSDF išlaidos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms ir kt., atsakyta į rūpimus klausimus.

Klausimų ir pastebėjimų sergantieji artritu turėjo nemažai. Juos domino, ar būtina išlaukti 3 metus, norint pakartotinai gauti PSDF lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas. Klausta, kokios yra Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamos galimybės, kas priskiriama būtinajai medicinos pagalbai, ar reikia Lietuvoje mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, jei išvykstama dirbti į užsienį, kokios yra galimybės grįžus iš užsienio nemokamai gydytis Lietuvoje ir kt. Dar pastebėta, kad Išankstinė pacientų registravimo sistema nėra patogi, todėl dažniau tenka skambinti į registratūrą.

Turintieji negalią parodė susidomėjimą ir prevencinėmis programomis. Jiems ligonių kasos atstovai pristatė visas 5 prevencines programas, apmokamas iš PSDF, ir informavo, kad ligonių kasos 2022 metais kaip tik prioritetą skiria ligų prevencijai. O skiria ne šiaip sau – pastebima, kad tikrinamo amžiaus asmenų dalyvavimas prevencinėse programose yra nepakankamas. Įprastai tik 4 iš 10 šalies gyventojų, galinčių dalyvauti ligų prevencijos programose, pagal jas pasitikrina. Lietuvos artrito asociacijos nariai, pagal amžių turintys teisę dalyvauti šiose programose, pakviesti neatidėlioti vizito pas šeimos gydytoją ir stengtis laiku nemokamai pasitikrinti dėl krūties, gimdos kaklelio, prostatos ar storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų, kad būtų galima kuo anksčiau nustatyti ligas, jei jos pasireikštų.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

(Panevėžio TLK nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.