BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mokslo metų pradžios proga – ir apie sveikatos draudimą

Data

2022 09 05

Įvertinimas
1
Panevėžys 2022-09-05.JPG

Prasidėjus rugsėjui Panevėžio „Minties“ gimnazijos administracija pakvietė ligonių kasos atstovus susitikti su šios gimnazijos naujaisiais abiturientais. Šventiškai nusiteikę penkių klasių atstovai aktų salėje susirinko pasiklausyti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

Gausiai netradicinėje pamokoje dalyvavusius gimnazistus Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai pirmiausia pasveikino su naujais mokslo metais ir pakvietė įsidėmėti aktualiausius dalykus, išgirstus susitikime, kurie pravers baigus mokyklą.

Auditorijai svečiai paaiškino, kodėl būtent ligonių kasos teikia informaciją apie PSD, kas yra Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) ir kokia jo paskirtis. Trumpai pristatytas šio fondo dydis, paaiškinta, iš kur jame atsiranda pajamos, kam skiriamos lėšos ir pan. Akcentuota, kad PSD sistema paremta visuotinumo ir solidarumo principais, kai sveikatos draudimo įmokas moka visi Lietuvos gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą mūsų šalyje. Kiekvienas asmuo prisideda prie sveikatos sektoriaus finansavimo pagal savo galimybes tam, kad įvykus draudiminiam įvykiui, užsitikrintų nemokamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Laura Nakrošienė  pažymėjo, kad visi PSD sistemos dalyviai nuo draudžiamojo statuso įgijimo dienos privalo kiekvieną mėnesį mokėti nustatyto dydžio PSD įmokas (arba šios įmokos už juos turi būti mokamos). Už gyventojus, kurie priklauso socialiai jautrioms gyventojų grupėms, tarp kurių yra mokiniai, šias įmokas sumoka valstybė.

Abiturientams paaiškinta, kad jų PSD valstybės lėšomis galios iki kitų metų rugpjūčio 31 dienos. Paskui šis draudimas priklausys nuo to, ką toliau nuspręs veikti. Jei taps dieninio skyriaus studentais, kol studijuos, bus dar draudžiami valstybės lėšomis. Jei dirbs – PSD reikės rūpintis patiems: dirbant pagal darbo sutartį, įmoka bus nuskaitoma iš atlyginimo, dirbant individualiai, kas mėnesį PSD reikės mokėti patiems.

Susitikime kalbėta apie Europos sveikatos draudimo kortelę, ją pakeičiantį sertifikatą, kaip nepadaryti žalos PSDF, kad vėliau netektų nukentėti finansiškai ir kt. Akcentuota, kad nuvykus studijuoti, kitame Lietuvos mieste taip pat galima prisirašyti prie šeimos gydytojo ir, kol vyks studijos, galima gydytis ten.

Baigiantis susitikimui surengta viktorina, kur mokiniams teko atsakyti į klausimus apie ligų prevencijos programas.

(Panevėžio TLK nuotr.)

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.