BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligonių kasų specialistai dalinosi patirtimi su ukrainiečiais

Data

2022 09 09

Įvertinimas
4
fofot stalas.png

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai susitiko su Ukrainos nacionalinės sveikatos tarnybos atstovais, kurie domėjosi VLK veikla, ūkio subjektų priežiūra, stebėsena ir kontrole, taip pat – klinikinio kodavimo, giminingų diagnozių grupių (DRG) metodo taikymu Lietuvoje.

Nuotoliniu būdu vykusiame susitikime dalyvavo VLK direktorius Gintaras Kacevičius, direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva, Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja Lina Noreikienė, Paslaugų ekspertizės ir kontrolės, Paslaugų stebėsenos skyrių atstovai.

T. Golubajeva kolegoms iš Ukrainos papasakojo, kaip ligonių kasos vykdo ūkio subjektų – asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių – veiklos priežiūrą.

„Ligonių kasų specialistai stebi, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos būtų naudojamos teisėtai, skaidriai ir racionaliai. Kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims teikiamos sveikatos priežiūros atitiktų reikalavimus, būtų saugios, prieinamos, taikomos laikantis teisės normų“,– sakė T. Golubajeva.

VLK direktoriaus pavaduotoja T. Golubajeva kolegoms iš Ukrainos pristatė, kaip ligonių kasos vykdo gydymo įstaigų teikiamų sveikatos paslaugų priežiūrą. (VLK nuotr.)

Kolegos iš Ukrainos domėjosi, ar ligonių kasos taiko ūkio subjektams nuobaudas už padarytas klaidas, kaip ligonių kasos naudojasi klinikinio kodavimo, DGR metodo modeliu.

T. Golubajeva pabrėžė, kad baudų skyrimas nėra pagrindinis ūkio subjektų stebėsenos tikslas. Pasak jos, ligonių kasų specialistams svarbiausia – kad būtų išvengta klaidų, netikslumų, o PSDF biudžetas būtų naudojamas racionaliai. Todėl ligonių kasų specialistai bendradarbiauja: organizuoja gydymo įstaigų darbuotojų mokymus, konsultuoja, rengia klinikinio kodavimo duomenų stebėsenos vykdymo ataskaitas, skelbia rekomendacijas, kuriose analizuojamos aktualios kodavimo klaidos bei patariama, kaip jų išvengti.

Savo ruožtu Ukrainos specialistai pristatė nuo 2018 m. veikiančios Ukrainos nacionalinės sveikatos tarnybos veiklą. Papasakojo, kaip sudaromos sutartys su gydymo įstaigomis bei kaip vykdoma jų stebėsena ir kontrolė.

VLK direktoriaus pavaduotojos T. Golubajevos pranešimas čia.

(Piktochart nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.