BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligonių kasų atstovė susitiko su Radviliškio Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais

Data

2021 11 05

Įvertinimas
2
IMG_20211027_140126.jpg

Kokias garantijas kiekvienam apdraustajam suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD), Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė pristatė susitikime su Radviliškio Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais. Apie vieną iš garantijų – kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MMP) – lektorė kalbėjo plačiau.

Susitikime ligonių kasų atstovė priminė, kad PSD mūsų šalyje apdraustiesiems garantuoja šeimos gydytojo paslaugas ir ligų prevenciją, odontologinę pagalbą, gydytojų specialistų paslaugas, greitąją medicinos pagalbą, gydymą ligoninėje, medicininę reabilitaciją, slaugos paslaugas, brangiuosius tyrimus ir procedūras, kompensuojamuosius vaistus ir medicinos priemones.

Kalbėdama apie apdraustiesiems garantuojamus kompensuojamuosius vaistus ir MPP, lektorė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje iš PSDF kompensuojamos ne visų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidos, o tik tų, kurie įrašyti į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus sąrašus: A, B arba C.  I. Kvedarienė paaiškino, kodėl už kai kuriuos 100 procentų kompensuojamus vaistus reikia primokėti, nes kompensuojamos tik bazinės vaistų kainos. Priminė, jog nuo pernai liepos valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama vaistų ir MPP priemokos dalis 75-erių metų ir vyresniems žmonėms. Be to, kompensuojamos priemokos, kai vaistai ir MPP skiriami senatvės pensijos amžių sukakusiems žmonėms ir neįgaliesiems, kurių pensijų, šalpos pensijų, kompensacinių išmokų, rentų suma yra mažesnės kaip 100 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio.

Ligonių kasų atstovė paaiškino susitikimo dalyviams, kad iš PSDF kompensuojamos ir ortopedijos techninės priemonės (OTP). Tai medicinos priemonės, kuriomis PSD draustus žmones aprūpina ortopedijos įmonės bei odontologijos įstaigos, pasirašiusios sutartis su Valstybine ligonių kasa (VLK). Joms VLK apmoka priemonių gamybos ir (ar) pritaikymo išlaidas bei apdraustųjų, įsigijusių OTP savo lėšomis, išlaidas.

Iš PSDF kompensuojami ir kochleariniai implantai, skiriami vaikams ir abiem ausimis klausos netekusiems suaugusiesiems, kai klausos pažeidimas yra sunkus arba labai sunkus, o įprastos klausos gerinimo priemonės, tokios kaip klausos aparatai, yra neveiksmingos. Be to, ligonių kasos kompensuoja medicinos prietaisų nuomą tiems apdraustiesiems, kuriems medicinos priemonės pagal gydytojų konsiliumo išvadą yra būtinos sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti. Išsinuomoti  ir naudoti namuose galima dirbtinės plaučių ventiliacijos bei deguonies aparatus, paprastas ar išmaniąsias insulino pompas bei infuzines skausmo pompas.

Radviliškio Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai domėjosi, kas turi teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto. Ligonių kasų atstovė paaiškino žmonėms, kad tokią teisę turi šie apdraustieji: asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; vaikai iki 18 metų; Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažintieji nedarbingais arba iš dalies darbingais; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Norėdami gauti dantų protezavimo paslaugas gyventojai turi kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios yra prisirašę. Galima kreiptis ir į kitą gydymo įstaigą, turinčią licenciją teikti odontologinės priežiūros paslaugas ir sudariusią sutartį su TLK dėl odontologinės priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF pagal faktines dantų protezavimo išlaidas. Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems žmonėms, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims ir pacientams, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos – nuo 586,59 euro iki 1 804,86 euro (nustato konsiliumas), vaikams nuo 299,37 euro iki 1 804,86 euro (nustato konsiliumas). Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį žmogus turi sumokėti pats.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.