BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligonių kasų atstovai pristatė sveikatos priežiūros paslaugas ukrainiečiams

Data

2022 09 13

Įvertinimas
2
close-up-male-hands-typing-laptop-keyboard.jpg

Iš Ukrainos dėl karo veiksmų pasitraukusių ukrainiečių Lietuvoje nuolat daugėja, tačiau svečioje šalyje atsidūrusiems žmonėms nėra lengva susigaudyti painiame informacijos sraute. Ypač daug klausimų kyla sveikatos apsaugos srityje. Todėl Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) Vilniaus biuro organizuotame  vebinare „Sveikatos priežiūros paslaugos ukrainiečiams“ buvo pakviesti dalyvauti ir ligonių kasų atstovai.

Renginyje dalyvavusi Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Žydrūnė Baigienė išsamiai pristatė, kokius dokumentus reikia turėti ukrainiečiams, kad Lietuvoje būtų suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, kurios iš šių paslaugų ir kokiais atvejais ukrainiečiams yra kompensuojamos, o kurios ne, kaip tapti draustu privalomuoju sveikatos draudimu, kur kreiptis, norint pasikonsultuoti ir kt.

Gausiai susirinkę nuotolinio seminaro dalyviai turėjo daug konkrečių klausimų apie sveikatos priežiūros sistemą Lietuvoje, dalinosi įvairiomis situacijomis, į kurias kartais patenka į Lietuvą dėl karo pasitraukę Ukrainos piliečiai. VLK Elektroninių paslaugų skyriaus vedėja Rolanda Jonuškienė padėjo atsakyti į visus vebinaro auditorijai kilusius klausimus.

Renginyje taip pat dalyvavo Vilniaus Antakalnio poliklinikos ir Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro atstovai, kurie ragino susirinkusiuosius drąsiai kreiptis reikiamų paslaugų į Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas.

Tai jau antras IOM Vilniaus biuro organizuotas vebinaras, kuomet bendradarbiaujama su ligonių kasomis. Pernai toks vebinaras buvo skirtas į Lietuvą grįžtantiems migrantams.

VLK atstovės pranešimą rusų kalba galite peržiūrėti čia.

Iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje pasitraukusių užsieniečių sveikatos paslaugų Lietuvoje atmintinę ukrainiečių, rusų, lietuvių ir anglų kalbomis rasite čia.

(Piktochart nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.