BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligonių kasos: draustiems pacientams brangieji tyrimai ir procedūros – nemokami

Data

2022 03 18

Įvertinimas
5
authentication-standing-physician-stylish-icons.jpg

Ligonių kasos primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės gydymo įstaigose neturi mokėti už brangius medicinos tyrimus bei procedūras. Už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Brangiuosius tyrimus ir procedūras pacientas gali gauti jo paties pasirinktoje medicinos įstaigoje. Tačiau tam, kad brangieji tyrimai būtų kompensuojami, svarbu, jog apdraustasis turėtų gydytojo specialisto siuntimą ir jo pasirinkta gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Siuntimą išduodantis gydytojas taip pat privalo suteikti informaciją, kuriose sveikatos priežiūros įstaigose šios paslaugos yra teikiamos.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, brangiesiems tyrimams priskiriami kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos, hepatito C diagnostikos, žmogaus imunodeficito viruso ligos stebėsenos, genetiniai, tuberkuliozės diagnostiniai, ultragarsiniai su kontrastine medžiaga tyrimai. Taip pat radionuklidinės kompiuterinės tomografijos tyrimas, kai naudojami radiofarmakologiniai preparatai bei epidermio augimo faktoriaus receptoriaus ištyrimas naviko audiniuose ir organizmo skysčiuose ir kiti tyrimai.

Brangiosioms procedūroms priskiriamos paprastosios hemodializės, gydomosios kraujo gravitacinės chirurgijos,  hiperbarinės oksigenacijos procedūros.

Dėka šiemet padidėjusių PSDF pajamų, nuo 2022 m. vasario mėnesio pradėtas kompensuoti genetinis krūties vėžio molekulinių žymenų tyrimas „ProsignaTM“, leidžiantis tiksliau ir patikimiau nustatyti galimo krūties vėžio atsinaujinimo prognozę.

Minėti tyrimai ir procedūros gali būti atliekami ligoninėse bei poliklinikose, taip pat specializuotose gydymo įstaigose.

Klaipėdos TLK zonos sveikatos priežiūros įstaigų brangiųjų tyrimų ir procedūrų išlaidoms kompensuoti šiemet numatyta skirti 9,7 mln. eurų iš PSDF, t. y. 1 mln. eurų daugiau nei pernai.

Šiuo metu Klaipėdos TLK veiklos zonoje minėtas paslaugas teikia šios gydymo įstaigos: VšĮ Tauragės ligoninė, VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė, VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė, VšĮ Šilutės ligoninė, UAB „Nefrida“, UAB „Diaverum klinikos“, UAB „Affidea Lietuva“ bei UAB „Mažeikių MCT“.

Sveikatos priežiūros įstaigų, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl brangiųjų tyrimų ir procedūrų teikimo visoje Lietuvoje, sąrašą galite rasti čia.

Klaipėdos TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.