BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo sistema pristatyta trečiųjų šalių piliečiams

Data

2022 03 14

Įvertinimas
1
1333_7bd925d89002131fa68395806a41d4ba.jpg

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) nuotoliniame seminare, kurį organizavo „International House Vilnius“, Lietuvoje gyvenančius trečiųjų šalių piliečius supažindino su esminiais Lietuvos sveikatos sistemos aspektais.

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Rūta Liaudanskienė seminaro dalyviams pasakojo, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, kokias garantijas suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD), kaip apdraustieji gauna Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas medicinos paslaugas Lietuvoje.  

Ligonių kasų atstovė detaliai paaiškino, kokiais atvejais užsienio piliečiai, tarp jų ir atvykusieji iš trečiųjų šalių, yra laikomi apdraustaisiais. Ji pabrėžė svarbiausias sąlygas norint naudotis PSD garantijomis – būtina turėti leidimą gyventi Lietuvoje ir mokėti PSD įmokas, t. y. šias įmokas kas mėnesį turi mokėti darbdaviai arba patys žmonės, jei nepriklauso valstybės remiamų asmenų grupei.

R. Liaudanskienė paaiškino, kad, norėdami gauti PSDF lėšomis apmokamas medicinos paslaugas, dėl pirminės sveikatos priežiūros paslaugų apdraustieji turi kreiptis į savo šeimos gydytoją gydymo įstaigoje, kurioje jie yra prisirašę, o kreipiantis į gydytojus specialistus reikalingas siuntimas.

Svarbu tai, kad visais atvejais būtina kreiptis į gydymo įstaigą (valstybinę ar privačią), kuri dėl reikiamų paslaugų turi sutartį su ligonių kasa. Gydymo įstaigas ir šeimos bei kitus gydytojus pacientai gali pasirinkti atsižvelgdami įstaigos patogumą, paslaugų prieinamumą, laukimo laiką, kitus savo poreikius. Pasirinkimas platus – vien Vilniuje sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasa, yra per 70.

Lietuvoje apdraustiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių galioja Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) garantijos. Keliaujantiems po Europos Sąjungą (išskyrus Daniją), Lichtenšteiną, Islandiją, Norvegiją ir Jungtinę Karalystę šios kortelės turėtojams būtinosios medicinos pagalbos išlaidas kompensuoja valstybinis sveikatos draudimas. ESDK apdraustiesiems nemokamai išduoda teritorinės ligonių kasos.

Atsakant į dalyvių klausimus paaiškinta, kaip pakeisti šeimos gydytoją ir polikliniką, kurioje prisirašyta. Atkreiptas dėmesys, kad galima būti prisirašius tik vienoje gydymo įstaigoje. Itin domėtasi kompensuojamųjų vaistų sąrašais bei galimu jiems taikomų priemokų dydžiu. Dalyviai taip pat klausė apie naujagimių privalomąjį sveikatos draudimą, kompensuojamąsias dirbtinio apvaisinimo paslaugas, kitas Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo sąlygas ir garantijas.   

Šeimos medicinos paslaugas teikiančias įstaigas sostinėje seminaro dalyviams pristatė Vilniaus miesto savivaldybė. Lietuvos PSD sistemos pristatymas pateikiamas čia.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.