BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informaciniame renginyje – apie sveikatos priežiūros paslaugų aktualijas

Data

2022 07 01

Įvertinimas
4
1370_b5a756017f238c6726436532599620cd.png

Ligonių kasų surengtame nuotoliniame informaciniame renginyje „Daugiau žinių, geresnė sveikata“, pristatytos trys visuomenei aktualios temos, medicininės reabilitacijos paslaugos, ligų prevencinės programos bei privalomasis sveikatos draudimas Lietuvoje ir užsienyje.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Sonata Leščinskienė klausytojų auditoriją informavo, kad medicininės reabilitacijos paslaugos yra teikiamos keliais etapais.

Iš pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų suaugusieji gali būti siunčiami tik į pakartotinę, palaikomąją ir ambulatorinę reabilitaciją. Į stacionarinę reabilitaciją iš pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų pacientai  (išskyrus pacientus, kuriems buvo atliktas pirminis ir gydomasis protezavimas) gali būti siunčiami tik išimties tvarka. Prieš tai turi būti informuota TLK ir pateiktas išsamus prašymas raštu.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas tik konsultuoja pacientus ir teikia rekomendacijas dėl tolimesnio reabilitacinio gydymo, o siuntimą šioms paslaugoms išrašo gydantis gydytojas. S. Leščinskienė atkreipė dėmesį, kad nuo 2023 metų yra planuojama nauja tvarka, pagal kurią ir konsultuos, ir siuntimą medicininei reabilitacijai išrašys fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Dimaitė pristatė temą apie ligų prevencines programas.

Dalyviams primintos 5 prevencinės programos, apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų.

Sulaukus klausimų dėl mokėjimo už tyrimus, atliekamus tikrinantis pagal ligų prevencijos programas, ligonių kasos atstovė pabrėžė, kad prevencinė patikra, įskaitant tyrimus, gydytojų darbą, sunaudotas medžiagas, apdraustiesiems, priklausantiems nustatyto rizikos amžiaus grupėms, yra apmokamos PSDF lėšomis.

Nors prevencinės programos yra skirtos nustatyto amžiaus pacientams, specialistė aiškino, kad jei asmuo jaučiasi blogai, bet nepatenka į nustatyto amžiaus grupę, būtina kreiptis į šeimos gydytoją. Jis atliks tyrimus, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.


Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja A. Kačinskaitė pristatydama temą apie privalomąjį sveikatos draudimą Lietuvoje ir užsienyje, informavo, kad Lietuvos piliečiai, dirbantys Europos Sąjungos (ES) šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijos Konfederacijoje bei Jungtinėje Karalystėje valstybiniu sveikatos draudimu yra apdrausti toje šalyje, kurioje moka mokesčius.

Lietuvoje gyvenantys, tačiau kitose ES šalyse dirbantys ir drausti asmenys turi teisę gauti PSDF lėšomis apmokamas medicinos paslaugas Lietuvoje, tačiau TLK būtinai turi pateikti ES šalies kompetentingos valstybinio sveikatos draudimo įstaigos išduotą dokumentą S1.

Auditorijai priminta, kada asmeniškai būtina kreiptis į TLK, ką svarbu žinoti savarankiškai dirbantiems asmenims, pateikta informacija apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą.

Informacinio renginio dalyvius domino būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimas ir tarpvalstybinė sveikatos priežiūra kitose ES šalyse. Taip pat kiek vieno gydymo epizodo metu gali būti taikoma medicininės reabilitacijos priemonių apmokamų iš PSDF. Tikslintasi kas kiek laiko turi būti atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas ir kt.

Klaipėdos TLK pristatymą galima rasti čia.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija

Infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.

(Piktochart nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.