BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gydymo įstaigos perspėjamos dėl įmokų į Žalos sąskaitą

Data

2021 06 18

Įvertinimas
4
1g.png

Ligonių kasos drauge su kitomis sveikatos sistemos įstaigų veiklą prižiūrinčiomis institucijomis ragina visas gydymo įstaigas laiku mokėti specialioje banko sąskaitoje kaupiamas pacientų sveikatai padarytai žalai atlyginti skirtas įmokas. To nepadarius, gresia netekti licencijos.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), administruojanti įmokų pacientų žalai atlyginti sąskaitą primena, kad įmokų dydį ir mokėjimo tvarką nustato Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Jis numato, kad gydymo įstaigos, teikiančios stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas (palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyviosios pagalbos) ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas  (psichikos sveikatos priežiūros, šeimos medicinos, paliatyviosios pagalbos, taip pat odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas) – turi mokėti 0,1 procento siekiančias įmokas, skaičiuojant nuo praėjusių kalendorinių metų įstaigos pajamų už asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, visos kitos – 0,2 procento. Informaciją apie praėjusiais kalendoriniais metais gautas pajamas už suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, taikytą įmokos dydžio procentą ir mokėtiną į specialią sąskaitą sumą asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) VLK turi pateikti iki gegužės 31 dienos.

Apie ASPĮ, nesumokėjusias įmokos, VLK raštu informuoja Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT). Vadovaujantis  teisės aktais, finansinių prievolių nevykdančios įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencija bus stabdoma 3 mėnesiams.  Licencijos sustabdymo laikotarpiu asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikti negalima.

Jei licencijos sustabdymo metu įmoka į žalos sąskaitą nesumokama, įstaigos licencija panaikinama. Bet koks sveikatos priežiūros paslaugų teikimas nuo licencijos sustabdymo ar panaikinimo dienos laikomas neteisėta veikla. Pabrėžtina, kad sumokėjus pradelstą įmoką, kai įstaigos licencija jau buvo panaikinta, automatiškai jos galiojimas neatstatomas. ASPĮ turi kreiptis į  VASPVT dėl naujos įstaigos licencijos gavimo.  

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad ASPĮ, nusprendusi neteikti ar jau nebeteikianti licencijoje numatytų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, turi kreiptis į VASPVT ir pateikti prašymą dėl įstaigos licencijos ar jos dalies sustabdymo (teisės aktai numato stabdymo laikotarpį iki vienerių metų) arba licencijos panaikinimo.

Apie pasikeitusius arba keičiamus įstaigos kontaktinius duomenis parašytume informuoti VASPVT ir VLK el. paštu adresu [email protected] ir [email protected].

VLK primena, kad Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyta nauja ginčų sprendimo ir žalos pacientams atlyginimo tvarka, įsigaliojo 2020 metų sausio 1 dieną. Įstatyme įtvirtinta, kad pacientams padaryta žala atlyginama iš Vyriausybės įgaliotos institucijos administruojamos sąskaitos, kurioje kaupiamos sveikatos priežiūros įstaigų įmokos žalai atlyginti. Kaip minėta, administruoti sąskaitą Vyriausybė įgaliojo VLK. Taip pat VLK pavesta išmokėti žalą pacientams bei atlikti kitas teisės aktais reglamentuotas funkcijas.

Žalos pacientams įmoka pakeitė anksčiau gydymo įstaigų mokėtą civilinį draudimą.

Žalos atlyginimo įmoką gydymo įstaigos moka dalimis – kas ketvirtį. Pirmoji įmoka turi būti sumokėta iki einamųjų metų kovo 30 dienos.

Gydymo įstaigos apskaičiuotas įmokas prašomos mokėti į Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos sąskaitą, kurios numeris – LT18 7300 0101 6184 4911, Swedbank, AB. Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti sveikatos priežiūros įstaigos kodą.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.