BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dar vienai Pataisos namų moterų grupei – apie sveikatos priežiūrą ir jos draudimą

Data

2021 06 18

Įvertinimas
1
ef5.png

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai šią savaitę dalyvavo dar viename susitikime su Panevėžio pataisos namuose kalinčiomis moterimis pagal šios įstaigos toliau nuotoliniu būdu vykdomą Teisinio ir socialinio švietimo programą, skirtą į laisvę planuojamoms išleisti nuteistosioms.

Nauja grupė Pataisos namų moterų iš arčiau susipažino su mūsų šalies sveikatos apsaugos sistema, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarba ir galimybėmis, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka ir kt. Nuo bendradarbiavimo pradžios paskaitą aktualiomis temomis išklausė beveik 100 nuteistųjų, nuo 2019 m. pabaigos iki šių metų  birželio vidurio įvyko 9 ligonių kasos atstovų ir nuteistųjų susitikimai.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) patarėja Laura Nakrošienė nuotoliniu būdu vykusioje paskaitoje atkreipė dėmesį, kad išėjus į laisvę, visoms teks pagalvoti apie savo sveikatos draudimą. Vienos galbūt PSD drausis savarankiškai, kitoms šis mokestis bus atskaičiuojamas iš atlyginimo ar kt. Nuteistosioms pateikta informacijos, kurios asmenų grupės yra draudžiamos valstybės lėšomis, kaip elgtis situacijose, kai netenkama bedarbio statuso ir asmuo išbraukiamas iš Užimtumo tarnybos klientų sąrašo, į ką atkreipti dėmesį, kad PSD įmokos būtų mokamos laiku ir tinkamai. Akcentuota, kad  PSD yra privalomas visiems Lietuvos gyventojams. Paaiškinta, nuo ko reikia pradėti, norint nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.  

L. Nakrošienė pažymėjo, kad PSD Lietuvoje turi būti nepertraukiamas. Jei jis nustoja galioti, kiekvienam asmeniui papildomai suteikiamas vienas mėnuo, per kurį leidžiama nemokamai gydytis, gauti kitas sveikatos priežiūros paslaugas su sąlyga, kad per tą papildomą mėnesį asmuo vėl pasirūpins savo PSD – įsidarbins, pradės individualią veiklą ir ims savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas ar pan.  

L. Nakrošienė minėjo atvejus, kuriais gali būti padaroma žala PSDF biudžetui ir ją gali tekti atlyginti. Moterims pasakota, kaip elgtis, kad tokių problemų būtų išvengta.

Moterims paaiškinta sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, apmokėjimo tvarka. (Panevėžio TLK nuotr.)

Panevėžio TLK atstovė informavo, kad per E. sveikatos portalą ir Elektroninius valdžios vartus, naudojantis elektronine bankininkyste, galima pasitikrinti šeimos gydytojų ar gydytojų specialistų išrašytus siuntimus ir sužinoti kitų svarbių dalykų apie savo sveikatą. Paaiškinta ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, apmokėjimo tvarka, kad vienus tyrimus nemokamai gali skirti šeimos gydytojas, kitus – gydytojas konsultantas. Užsiminta, kada gali būti teisėtai prašoma mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant ir odontologiją. Kalbėta, kokias galimybes viešint kitose Europos Sąjungos šalyse suteikia Europos sveikatos draudimo kortelės turėjimas, kad galima pačiam elektroniniu būdu užsisakyti šią kortelę ir jos atsiuntimą į namus ar susiformuoti bei atsisiųsti kortelę pakeičiantį sertifikatą.

Paskaitos klausytojos supažindintos su dantų protezavimo paslaugų kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarka ir kt. dalykais.

Panevėžio pataisos namai – moterų įkalinimo įstaiga, kurioje bausmę atlieka nuteistosios iš visos Lietuvos. Užsiėmimuose dalyvauja moterys, kurioms iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti LR bausmių vykdymo kodekso 157 straipsnį (Lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos).

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.