BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dantų protezavimas: kam priklauso ir kur kreiptis?

Data

2021 09 08

Įvertinimas
5
14o.png

Dantų protezavimo paslauga norintys pasinaudoti gyventojai pastaruoju metu kreipiasi į Klaipėdos teritorinę ligonių kasą (TLK) teiraudamiesi, kurioms žmonių grupėms priklauso Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimas bei ko reikia norint gauti minėtą paslaugą.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. nebelikus dantų protezavimo eilių, apdraustasis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) dėl dantų protezavimo pagrįstumo įvertinimo turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gydymo įstaigos, prie kurios yra prisirašęs, gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas, nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruos.

„Asmuo, apsilankęs pas gydytoją odontologą, iš karto informuojamas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas“, – sako Klaipėdos TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Leščinskienė.

Pasak jos, jei asmuo turi teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, įstaiga, į kurią buvo kreiptasi, konsultacijos metu privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Gavęs pranešimą, asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugų.

„Vykstant į gydymo įstaigą būtina atkreipti dėmesį, ar ji yra sudariusi sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Antraip už suteiktas paslaugas reikės mokėti įstaigos nustatytomis kainomis“,  – primena S. Leščinskienė.

Teisę į PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą turi asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikai iki 18 metų, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Ligonių kasos primena, kad šiuo metu senatvės pensijos amžiaus sukakusiems asmenims, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, iš PSDF kompensuojama iki 561,35 euro, vaikams – iki 286,49 euro. Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas (sprendimą priima gydytojų odontologų konsiliumas), kompensuojama suma gali siekti iki 1727,20 euro. Tuo atveju, jeigu išlaidos viršija nustatytą kompensuojamos iš PSDF sumos dydį, pacientui teks primokėti.

Sveikatos priežiūros įstaigas, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl minėtų paslaugų teikimo visoje Lietuvoje, galite rasti čia.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.