BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baidarių žygiu priminė apie ligų prevenciją

Data

2022 08 05

Įvertinimas
1
Šiaulių TLK nuotr_ (003).png

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai paskutinį liepos šeštadienį praleido gamtoje plaukdami baidarėmis. Įstaigos komanda savo asmeniniu pavyzdžiu siekė populiarinti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą, taip primenant apie ligų prevencijos svarbą.

Pasaulio sveikatos organizacija ragina įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti visuomenės fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių šios ligos jau pasiekė epidemijos lygį.

Pasak sveikatos ekspertų, tai lėmė itin spartūs gyvenimo pokyčiai, susiję su vangiu gyvenimo būdu tiek namuose, tiek darbe, nuolat mažėjančiu fiziniu aktyvumu, nesveika ir nesaikinga mityba bei didėjančiu antsvoriu. Populiacijos senėjimas kartu su urbanizacija, modernizacija ir jas lydinčiais rizikos veiksniais bei gyvensenos pokyčiais padidino įvairių lėtinių ligų ir būklių paplitimą.

Pastebimai daugėja širdies ir kraujagyslių ligų, vėžinių, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, II tipo cukrinio diabeto, osteoporozės ir kai kurių kitų susirgimų atvejų. Todėl ekonomiškai išsivysčiusiame pasaulyje mokslininkai bei medicinos darbuotojai aktyviai ieško efektyvių, paprastų ir nebrangių sveikatos išsaugojimo būdų. Moksliniai įrodymai pagrindžia, kad vienas iš patikimų lėtinių neinfekcinių susirgimų prevencijos būdų yra fizinis aktyvumas.

Šiaulių TLK specialistai primena, kad fizinis aktyvumas, subalansuota mityba ir laiku atlikta prevencinė sveikatos patikra padeda išsaugoti gerą savijautą. Nustatyto amžiaus privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudę žmonės savo sveikatą gali pasitikrinti pagal penkias prevencines programas: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Svarbu neatidėlioti prevencinės sveikatos patikros, nes nustatytos ankstyvos stadijos ligos yra sėkmingiau išgydomos, nei aptiktos vėliau.

Gydymo įstaigos savo pacientams elektroniniu paštu, SMS žinutėmis ar vizito pas šeimos gydytoją metu primena, kad metas pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. Šios informacijos iš gydymo įstaigos negavus, gyventojai raginami patys pasiteirauti savo šeimos gydytojo dėl galimybės prevenciškai pasitikrinti sveikatą.  

Išsami informacija apie ligų prevencijos programas pateikiama ligonių kasų interneto svetainėje čia.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.

(Šiaulių TLK nuotr.)

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.