BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie sveikatos draudimo garantijas – „Vilties“ progimnazijos auditorijai

Data

2021 12 08

Įvertinimas
1
book-with-green-board-background.jpg

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo jau trečią susitikimą pedagogams, kuriame pasakojo apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) garantijas Lietuvoje. Pasiklausyti ligonių kasos specialistų nuotoliniu būdu šį kartą panoro per 30 Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokytojų ir kitų šios mokyklos darbuotojų.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė pastebėjo, kad neretai gyventojai turi vienokį įsitikinimą apie PSD naudą, bet po susitikimų su ligonių kasos specialistais supranta, kad jų žinios buvo netikslios. Tad džiugu, jei po tokių susitikimų gyventojams tampa aiškiau, jie sužino, kokiais klausimais gali kreiptis į ligonių kasą.

„Jei paklaustumėte, kokia nauda iš to, kad esate apsidraudę PSD, trumpas atsakymas būtų toks –  Jums pigiau. Tačiau išsamesnis atsakymas būtų platesnis: turėdami PSD, turite teisę Lietuvoje gydytis ir gauti visas sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai, nes gydymo įstaigoms už Jums suteiktas paslaugas apmoka ligonių kasos. Kad tai įvyktų, dar būtinos 3 svarbios sąlygos: reikia kas mėnesį mokėti PSD įmokas, kreiptis tik į tokią gydymo įstaigą, kuri sudariusi sutartį su ligonių kasa, bei turėti gydytojo siuntimą. Jo nereikia tik kreipiantis į šeimos gydytoją, dermatologą ar psichiatrą“, – sakė S. Paulauskienė.

„Vilties“ progimnazijos kolektyvas supažindintas su atskiromis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis per ligonių kasas apmokamomis paslaugomis, paaiškinta, kam ir kada jos teikiamos, taip pat atkreiptas dėmesys į greitosios medicinos pagalbos paslaugas, išimtinai kurios teikiamos nemokamai visiems – ir draustiems, ir nedraustiems PSD.

GAS vedėja plačiau ir su pavyzdžiais iš darbo praktikos papasakojo apie įvairius atvejus, kada iš PSDF kompensuojama sveikatos priežiūra pacientui priklauso, o kada ne. Išsamiau paaiškinta apie odontologijos paslaugų teikimą, vis labiau senėjančioje visuomenėje reikalingas slaugos ir kitas stacionare teikiamas paslaugas, galimybę pacientui pačiam pasirinkti medicininės reabilitacijos įstaigą, siuntimų pas konsultantus galiojimo laiką ir kt. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad po Naujųjų metų planuojama didinti minimaliąją mėnesinę algą, dėl kurios didėtų ir PSD įmokos tiems, kurie jas moka savarankiškai.

Susitikimo dalyviams įvardyti 5 pavojai, susiję su neatidumu draudžiantis PSD: kai naudojamasi papildomo draudimo mėnesio teikiamomis galimybėmis, automatiniu PSD įmokų nuskaičiavimu per „Sodrą“, kai neteisėtai pasinaudojama Europos sveikatos draudimo kortele arba mokamos mažesnės nei nustatyta PSD įmokos, arba šios įmokos susigrąžinamos, nes gyvenama ir dirbama užsienyje.

Baigiantis susitikimui, panevėžiečiai uždavė klausimų. Jie teiravosi, kaip gyventojui žinoti, kurios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis su TLK, kur pirmiausiai turi kreiptis pensininkai, jei nori gauti iš PSDF kompensuojamą dantų protezavimą. Taip pat pasitikslinta, ar tikrai paaugliams gali būti kompensuojamos breketų sistemos, ar teisėtai elgiasi šeimos klinika, jei neprirašo joje iš kitos įstaigos norinčių pereiti pacientų.

Klausiantiesiems paaiškinta, kad įstaigos, sudariusios sutartis su TLK, skelbiamos ligonių kasų interneto svetainėje, o dėl dantų protezavimo geriausia kreiptis į pirminio lygio odontologą toje įstaigoje, prie kurios prisirašyta. Atsakyta, kad breketų sistemos tikrai kompensuojamos paaugliams, tačiau pagal tam tikrus sveikatos apsaugos ministro patvirtintus atvejus. Taip pat informuota, kad klinikos turi teisę neprirašyti naujų pacientų, jei gydytojai nebeaprėptų didesnio darbo krūvio.

Atsisveikinant dalyviai pakviesti prisijungti prie virtualiosios viktorinos. Jiems pasiūlyta atsakyti į 15 klausimų iš to, ką girdėjo, ir laimėti prizų.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.