BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie sveikatos draudimą ir ligų prevenciją – suaugusiųjų mokymo įstaigos bendruomenei

Data

2022 04 01

Įvertinimas
2
book-with-green-board-background.jpg

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai apsilankė Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Šios mokyklos bendruomenei – darbuotojams ir mokiniams – paprašyta pristatyti informaciją apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarbą ir nenutrūkstamumą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), būtinąją medicinos pagalbą užsienyje ir kt.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre Panevėžio TLK specialistai lankosi jau ne pirmus metus. Mokyklos atstovai drąsiai įsitraukia į diskusijas rūpimais klausimais, domisi PSD detalėmis, būtinosios medicinos pagalbos galimybėmis kitose Europos šalyse, teiraujasi, kokias teises pacientai turi norėdami gauti sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai.

Susitikimą Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė pradėjo pavyzdžiu, kokių problemų neseniai kilo gyventojui užsienyje pasinaudojus ESDK, kai nebebuvo draustas PSD Lietuvoje. Paaiškinusi, kad žmogus iš nežinojimo padarė 2800 eurų žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF), GAS vedėja atkreipė dėmesį, kaip svarbu visiems gyventojams žinoti, kad PSD turi būti nepertraukiamas.

Auditorijai pasakota, kaip įgyti PSD garantijų Lietuvoje ir keliaujant, kaip tapti apdraustuoju. Vardytos grupės, kurios pačios turi mokėti PSD įmokas, ir grupės, kurių sveikatos draudimu rūpinasi valstybė. Taip pat dėmesio skirta atvejams, kuriais gali grėsti žala PSDF – sužalojus kitą asmenį, neteisėtai pasinaudojus ESDK, per papildomą mėnesį nesusimokėjus PSD įmokos, bet gavus gydymą ar kitas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiek tiek užsiminta apie nemokamo gydymosi Lietuvoje galimybes dirbant užsienyje, tačiau gyvenamąją vietą deklaravus mūsų šalyje. Pabrėžta, kad tokiais atvejais gyventojai turi nepamiršti nedelsdami TLK pristatyti šalies, kurioje yra apdrausti socialiniu draudimu, kompetentingos įstaigos išduotą dokumentą.

Panevėžio TLK atstovai akcentavo tikrinimosi prevenciškai pagal ligonių kasų apmokamas sveikatos programas svarbą bei apgailestavo, kad mūsų šalyje, pavyzdžiui, 2020 metais, registruota kone 100 tūkst. piktybinių darinių atvejų, o ikivėžinių susirgimų ir ankstyvosios stadijos vėžio atvejų jau vien Panevėžio ir Utenos apskrityse išaiškinta gerokai mažiau nei ankstesniais metais. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė kviesta pagal amžiaus grupes būtinai pasitikrinti dėl krūties, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų bei paraginti tą daryti artimuosius, pažįstamus, kad būtų kuo mažiau uždelstų šių ligų atvejų.

Susitikimo dalyviai teiravosi, ar dirbantys nepilnamečiai turi mokėti PSD įmokas, ar besimokantieji vakarinėse mokyklose draudžiami valstybės lėšomis. Taip pat skųstasi dėl ilgų eilių, norint patekti į reabilitacijos įstaigas ar pas kitus gydytojus.

Auditorijai atsakyta į klausimus, taip pat diskutuota sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo tema. Baigiantis susitikimui, jo dalyviai drąsiai atsakinėjo į užduotus viktorinos klausimus ir pademonstravo, kad atidžiai klausėsi bei gerai suprato svečių pateiktą informaciją.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.