Apie kompensuojamuosius vaistus ir kitas PSD garantijas kalbėta Šiaulių Trečiojo amžiaus universitete
Data
2021 11 11
Įvertinimas

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto Turizmo ir kraštotyros fakulteto lankytojais paaiškino vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) kompensavimo sąlygas. Lektorė priminė ir kitas garantijas, kurias kiekvienam apdraustajam suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD).
Kalbėdama apie apdraustiesiems garantuojamus kompensuojamuosius vaistus ir MPP, lektorė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamos ne visų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidos, o tik tų, kurie įrašyti į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus sąrašus: A, B arba C. I. Kvedarienė paaiškino, kad už kai kuriuos 100 procentų kompensuojamus vaistus reikia primokėti, nes kompensuojamos tik bazinės vaistų kainos. Lektorė priminė, jog nuo pernai liepos valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama vaistų ir MPP priemokos dalis 75-erių metų ir vyresniems žmonėms. Be to, kompensuojamos priemokos, kai vaistai ir MPP skiriami senatvės pensijos amžių sukakusiems žmonėms ir neįgaliesiems, kurių pensijų, šalpos pensijų, kompensacinių išmokų, rentų suma yra mažesnės kaip 100 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio.
Susitikime kalbėta, kad kompensuojamieji vaistai ir MPP gali būti skiriami ambulatoriškai gydomiems pacientams, apdraustiems PSD. Šiuos vaistus ir priemones išrašo šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai, dirbantys gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.
„Kai pacientas gydomas stacionare, visas paslaugas, vaistus ir MPP jam turi užtikrinti ligoninė“, – susirinkusiųjų dėmesį atkreipė ligonių kasų atstovė. Ji paaiškino, kad pacientui ligoninėje gali būti pasiūlomas gydymas brangesniais vaistais, bet žmogus turi sumokėti tik kainų skirtumą tarp ligonių kasų kompensuojamo ir brangesnio vaisto.
Susitikime I. Kvedarienė priminė ir kitas garantijas, kurias kiekvienam apdraustajam suteikia PSD. Mūsų šalyje apdraustiesiems garantuojamos šeimos gydytojo paslaugos ir ligų prevencija, odontologinė pagalba, gydytojų specialistų paslaugos, greitoji medicinos pagalba, gydymas ligoninėje, medicininė reabilitacija, slaugos paslaugos, brangieji tyrimai ir procedūros.
Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai domėjosi sąnarių endoprotezavimu. Ligonių kasų atstovė paaiškino, kad norėdamas gauti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą, apdraustasis turi kreiptis į šeimos gydytoją arba gydytoją specialistą, kuris pasiųs konsultuoti į įstaigą, teikiančią sąnarių endoprotezavimo paslaugas. Pacientas gali pasirinkti įstaigą, kurioje jam būtų suteiktos konsultavimo ir prireikus sąnario endoprotezavimo paslaugos. Šiuo metu yra 20 sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių sąnarių endoprotezavimo paslaugas, kurių sąrašas viešai skelbiamas ligonių kasų interneto svetainėje.
Jei apdraustajam turi būti atliekama sąnario endoprotezavimo operacija ir jis sutinka operuotis, konsultaciją suteikęs gydytojas ortopedas traumatologas užpildo Prašymo skirti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą formą ir per ligonių kasų Eilių ir atsargų valdymo informacinę sistemą ją pateikia Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Plačiau apie sąnarių endoprotezavimą skaitykite čia.
Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Ligonių kasos kviečia:
- Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
- Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
- Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
- Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.