BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Odontologinė pagalba

1.    PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas pirminio lygio odontologo paslaugas apdraustiesiems PSD teikia PASPĮ, prie kurių šie yra prisirašę, gydytojai odontologai.  

2.    Jei įstaiga pati neteikia pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, šias paslaugas privalo užtikrinti kitoje gydymo įstaigoje.

Svarbu žinoti. Ligonių kasos sumoka už gydytojo darbą, o pacientui reikia mokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas.
Išimtis taikoma (nereikia mokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones) vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims (tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą).

3.    Vaikams iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.) teikiamos krūminių dantų silantavimo paslaugos, apmokamos iš PSDF. Jas teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su (TLK), gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai. Norint nemokamai silantuoti vaikų nuolatinius krūminius dantis, reikia kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos kliniką, kuri sudariusi sutartį su TLK. Jei ši paslauga teikiama įstaigoje, nesudariusioje sutarties su TLK, teks mokėti patiems.

4.    Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šie apdraustieji PSD:

•    asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
•    vaikai iki 18 metų,;
•    asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
•    asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

5.    Norėdami gauti dantų protezavimo paslaugas asmenys turi kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios yra prirašyti (gydymo įstaiga turi būti sudariusi sutartį su TLK) arba į kitą gydymo įstaigą, kuri turi licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir yra sudariusi sutartį su TLK dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

6.    Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:  

-    pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims ir asmenims,  kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos – nuo 620,92 Eur iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas);       
-     vaikams: nuo 316,88 Eur iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas);      
Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

7.      Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-04