BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Medicininė reabilitacija

1.    Apdraustiesiems PSD medicininę reabilitaciją skiria ir siuntimą išrašo jį gydantis gydytojas (šeimos gydytojas ar ligoninės gydytojas), vadovaudamasis teisės aktais,  įvertinęs paciento diagnozę, sveikatos būklę, ligos sunkumą bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas. Gydantis gydytojas, atsižvelgęs į paciento sveikatos būklę, taip pat sprendžia, ar reabilitacijos paslaugos turi būti teikiamos ambulatorinėmis, ar stacionarinėmis sąlygomis.

2.    Reabilitacijos įstaigą visoje Lietuvoje pacientas turi teisę laisvai pasirinkti pats, tik pasirinkta įstaiga turi būti sudariusi sutartį su TLK.

3.    Gydytojui paskyrus reabilitacinį gydymą, siuntimo dokumentus sutvarko siunčiantysis gydytojas. TLK elektroniniu būdu tvirtina pažymą, patvirtinančią paciento teisę į kompensaciją už medicininę reabilitaciją, kuri galioja 10 kalendorinių dienų). Jeigu gydėsi stacionare ir baigė pirmąjį reabilitacijos etapą, į medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas pacientai privalo atvykti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo stacionarinio gydymo ir pirmojo reabilitacijos etapo baigimo dienos.

4.    Pacientui tereikia telefonu susisiekti su pasirinkta reabilitacijos įstaiga ir suderinti atvykimo datą. Atvykus į reabilitacijos įstaigą pateikiamas gydytojo išduotas medicinos dokumentų išrašas ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

5.    Vaikai iki 8 metų turi teisę vykti į medicininės reabilitacijos įstaigas lydimi slaugančio asmens. Vyresni nei 8 metų amžiaus vaikai galėtų būti lydimi slaugančio asmens, jei vaikui yra nustatytas neįgalumas arba gydytojų konsultacinė komisija nustatė, kad reikalinga slauga dėl adaptacijos ar elgesio sutrikimų, dėl sunkių centrinės ar periferinės nervų sistemos, atramos-judamojo aparato pažeidimų, traumų, operacijų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-13