BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kas dar garantuojama apdraustiesiems Lietuvoje?

1.    Apdraustieji PSD gali TLK nemokamai gauti Europos sveikatos draudimo kortelę – dokumentą, patvirtinantį apdrausto asmens teisę gauti iš PSDF apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje metu.

2.    Pacientai gali rinktis sveikatos priežiūros paslaugų teikėją kitoje ES šalyje (nepriklausomai nuo to, ar tai yra privati, ar viešoji įstaiga), susimokėti už paslaugas ir, grįžę į Lietuvą, kreiptis į TLK dėl išlaidų kompensavimo.

3.    Yra galimybė gauti planinį gydymą kitoje ES šalyje, Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje, gavus kompetentingos įstaigos leidimą – dokumentą S2. Jis išduodamas apdraustiesiems PSD dėl tam tikrų aplinkybių (atsižvelgiant į jo sveikatos būklę ir ligos eigą) negalint laiku gauti reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų Lietuvoje.

4.    Lietuvoje PSD apdraustas asmuo, gyvenantis kitoje ES valstybėje, turi teisę gauti reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas savo gyvenamojoje šalyje, jei gyvenamosios valstybės sveikatos draudimo įstaigoje užregistruoja Lietuvos ligonių kasos išduotą dokumentą S1.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-13