BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gydymas ligoninėje

1.    Tam, kad pacientui suteiktos stacionarinės paslaugos (gydymas ligoninėje) būtų apmokėtos PSDF biudžeto lėšomis, būtinos šios sąlygos: pacientas turi būti apdraustas PSD, turėti gydytojo siuntimą, o šias paslaugas teikianti ligoninė turi būti sudariusi sutartį su TLK.

2.    Gydytojo siuntimas neprivalomas, jei pacientas kreipiasi į ligoninę dėl būtinosios medicinos pagalbos. Šios pagalbos apimtis ir teikimo tvarka yra patvirtinti atskiru sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

3.    Ligoninėse teikiamos stacionarinės paslaugos gali būti: aktyviojo gydymo, ilgalaikio gydymo, transplantacijos ir reabilitacijos.

4.    Ligoninėse teikiama ir:

-    stebėjimo paslaugos (po paciento apžiūros skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, kai nėra galimybės tiksliai įvertinti jo sveikatos būklės; kai gali kilti pavojus paciento sveikatai ar gyvybei, jei atlikus tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje jis iš karto būtų išleistas iš ASPĮ; kai tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus galima atlikti ne trumpesniu kaip 4 val. ir ne ilgesniu kaip 24 val. laikotarpiu; kai suteikus būtinąją pagalbą neįmanoma užtikrinti saugaus paciento transportavimo). Stebėjimo paslauga teikiama ligoninėse, išskyrus tas, kurios teikia tik slaugos ir palaikomojo gydymo arba tik medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas;
-    dauguma dienos stacionaro paslaugų. Tai planinė gydomoji ir (ar) diagnostinė asmens sveikatos priežiūros veikla, kurios metu užtikrinama paciento priežiūra iki 8 valandų. Šios paslaugos (nėštumo patologijos, skausmo diagnozavimo ir gydymo, onkologijos, vidaus ligų, vaikų ligų, alerginių ligų, spindulinės terapijos, psichiatrijos ir kt.) teikiamos tik turint gydytojo siuntimą;
-    dienos chirurgijos paslaugos (planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurių metu atliekama gydomoji ir (ar) diagnostinė intervencinė procedūra. Dienos chirurgijos paslaugos yra planinės paslaugos ir teikiamos tik turint gydytojo siuntimą. Prieš teikiant šias paslaugas pacientui turi būti atlikti būtini tyrimai.

5.    Aktualu žinoti, kad:

- ligoninėse atliekamos akies lęšiuko keitimo operacijos, kurių metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, apmokamu iš PSDF. PSD apdraustam pacientui pirmiausia turi būti pasiūlyta nemokama operacija ir akies lęšiukas. Iš PSDF gydymo įstaigai nustatyta bazine kaina sumokama už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina, todėl pacientui mokėti nereikia. Jeigu pacientas pats pageidauja, kad operacijos metu jam būtų implantuojamas brangesnis įstaigoje pasiūlytas lęšiukas, kurį rekomenduoja gydantysis gydytojas, turi į sveikatos priežiūros įstaigos kasą sumokėti ne visą lęšiuko kainą, o kainos skirtumą tarp pasirinkto ir PSDF lėšomis apmokamo akių lęšiuko.
- ligoninėse atliekamos sąnarių endoprotezavimo operacijos kompensuojamaisiais sąnariais. Sąnarių endoprotezavimas – tai iš PSDF kompensuojamos gydymo paslaugos, kurių dėka nusidėvėję sąnariniai paviršiai PSD apdraustiems pacientams pakeičiami dirbtiniais. Valstybinė ligonių kasa (VLK) iš PSDF lėšų centralizuotai perka kelio, klubo, peties, alkūnės, riešinio nykščio ir čiurnos sąnario endoprotezus bei jų priedus. Juos paskirsto ligoninėms, atlieka endoprotezavimo operacijų apskaitą, o PSD apdraustiems pacientams, įsigijusiems endoprotezus savo lėšomis, išmoka nustatyto dydžio kompensacijas. VLK registruoja apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu gyventojų prašymus dėl nemokamų endoprotezų skyrimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-13