BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija apie kainynų rengimą

Kompensuojamųjų vaistų kainynas Lietuvoje sudaromas du kartus per metus. Tokiu būdu siekiama mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas. Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) kainynas sudaromas kartą per metus. 

Lietuvoje iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biužeto kompensuojamos ne visų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidos – tik tų, kurie yra įrašyti į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus sąrašus:

  • (A) Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą
  • (B) Kompensuojamųjų vaistų sąrašą;
  • (C) Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

Į A sąrašą įrašyti vaistai įvairioms ligoms (pavyzdžiui, onkologinei ligai, tuberkuliozei, cukriniam diabetui, epilepsijai, astmai, šizofrenijai, išsėtinei sklerozei, kraujo krešėjimo sutrikimams) gydyti. Jie gali būti skiriami visiems apdraustiesiems, sergantiems šiame sąraše nurodytomis ligomis. Visų į šį sąrašą įrašytų vaistų bazinės kainos yra kompensuojamos 100 procentų. 

Į B sąrašą įrašyti vaistai skiriami tam tikrų socialinių grupių asmenims (pavyzdžiui, vaikams, pensininkams, neįgaliesiems ir kt.), kurių finansinės galimybės įsigyti vienų ar kitų vaistų yra mažesnės nei kitų apdraustųjų. Šio sąrašo vaistų, skirtų vaikams ir neįgaliesiems, bazinės kainos kompensuojamos 100 proc., o vaistų, skirtų pensininkams ir sumažėjusio 30–40 proc. darbingumo neįgaliesiems gydyti, – 50 procentų.

Nuo 2020 m. liepos mėnesio valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama vaistų ir MPP, kurie skiriami 75-erių metų ir vyresniems žmonėms gydyti, priemokos dalis. Tokiu pačiu būdu kompensuojamos vaistų ir MPP, skiriamų pensininkams ir neįgaliesiems, kurių pensijos, šalpos, kompensacinės išmokos, rentos yra mažesnės kaip 100 procentų praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio, gydyti priemokos. 

Į C sąrašą įrašytos MPP (slaugos priemonės, įvairios diagnostinės juostelės, specialios medicininės paskirties maisto produktai ir kt.) gali būti skiriamos visiems apdraustiesiems pagal šiame sąraše nurodytas skyrimo sąlygas. Įrašius į C sąrašą naujas MPP, jomis kompensuojamųjų MPP kainynas papildomas pagal poreikį. Dėl MPP reikalingumo sprendžia gydytojas, bet jau naudojamų MPP receptus gali išrašyti ir slaugytojas. Teisę išrašyti daugumą gydytojo paskirtų MPP jau kuris laikas turi bendrosios praktikos, bendruomenės slaugytojai ir slaugytojai diabetologai.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Paraiškos, į 2023 m. I pusmečio kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, gali būti teikiamos nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 1 d.

Paraiškų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainynui teikimas

Naujas MPP kainynas rengiamas vieną kartą per metus. Jam paraiškos teikiamos nuo einamųjų metų kovo 1 d. iki balandžio 1 d.   

Paraiškas į MPP kainyną kiekvienais metais būtina teikti iš naujo.

Norėdami pateikti paraišką, Jūs turite: 
Užpildyti sveikatos apsaugos ministro 2010 m. kovo 19 d įsakymu Nr. V-203 patvirtintą paraiškos formą (Excel formatu) ir išsiųsti ją elektroniniu paštu: [email protected] (Excel formatu).

Paraiškos į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną bei paraiškos į kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainyną priimamos pašto adresu: [email protected].

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-23