BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


PSD garantijos užsienyje

Europos Sąjungos (ES) šalių socialinės apsaugos sistemos labai skiriasi. Dėl šios priežasties atskirų ES šalių nacionaliniai socialinės apsaugos teisės aktai nepakankamai reguliuoja ES teritorijoje migruojančių asmenų socialinę ir sveikatos apsaugą. Taikant vien tik nacionalinius teisės aktus, sunku būtų išvengti situacijų, kai darbuotojas migrantas praranda jau pagal vienos ES valstybės teisės aktus įgytas teises į socialinės apsaugos išmokas ir negali įgyti naujų teisių, arba kai jis dvigubai apmokestinamas ar iš viso lieka neapdraustas. Pabrėžtina, kad kiekviena ES šalis turi teisę savarankiškai reguliuoti savo socialinės apsaugos sistemą, atsižvelgdama į savo tikslus ir galimybes. Kita vertus, akivaizdu, kad suvienodinti visų šių sistemų nuostatų neįmanoma. Šioje dalyje pateikiama visa būtina informacija apie privalomojo sveikatos draudimo garantijas, teikiamas apdraustajam užsienyje.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.