BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Būtinosios medicinos pagalbos išlaidų kompensavimas

Jei asmuo savo lėšomis sumokėjo už  Europos Sąjungos, Europos Ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje (ES šalys) suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, reikia kreiptis į teritorinę ligonių kasą (TLK) dėl šių išlaidų kompensavimo.

Visais atvejais TLK darbuotojas patikrins, ar gaudamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas užsienyje asmuo buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Jei buvo apdraustas, asmuo turės užpildyti nustatytos formos prašymą kompensuoti būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas.

Apdraustieji turi teisę pasirinkti vieną iš šių kompensavimo būdų:

  • kompensavimą pagal ES šalies, kurioje buvo suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, galiojančias šių paslaugų kainas;
  • kompensavimą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktais patvirtintas kainas, neviršijant faktinių išlaidų būtinajai medicinos pagalbai.

Kartu su prašymu kompensuoti ES šalyse suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas apdraustasis TLK turi pateikti:

  • savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,
  • medicinos dokumentų išrašo apie Jums užsienyje suteiktas paslaugas kopiją,
  • sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą patvirtinančių dokumentų originalus.

Jei asmuo pageidauja, kad išlaidos būtinajai pagalbai būtų kompensuojamos pagal ES šalies, kurioje buvo suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, galiojančias šių paslaugų kainas, TLK darbuotojas užpildys standartinę Europos Komisijos patvirtintą pažymą ir kartu su pateiktų medicinos bei finansinių dokumentų kopijomis išsiųs tos šalies, kurioje buvo medicinos paslaugos suteiktos, valstybinio sveikatos draudimo įstaigai. Ši draudimo įstaiga, įvertinusi pateiktus dokumentus praneš TLK, kokią išlaidų dalį apdraustajam reikia kompensuoti.

Šios procedūros vykdomos remiantis ES teisės aktais, pagal kuriuos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos teikiamos ir jų išlaidos apmokamos vadovaujantis paslaugas suteikusios šalies nacionaliniais teisės aktais.

Ligonių kasos primena, kad kitos ES šalies gydymo įstaigoje sumokėti mokesčiai ir priemokos pagal šios šalies teisės aktus bei kitos išlaidos, neįskaičiuotos į būtinosios medicinos pagalbos paslaugų kainą, yra nekompensuojamos.

Gavusi būtinosios medicinos pagalbos paslaugas suteikusios ES šalies valstybinio sveikatos draudimo įstaigos atsakymą, TLK pasirūpins, kad šios draudimo įstaigos nurodyta suma būtų pervesta į Jūsų asmeninę sąskaitą ir apie pinigų pervedimą Jus informuos raštu.

Atkreiptinas dėmesys, kad išlaidų kompensavimas gali užtrukti, nes kompensacija apdraustajam bus pervesta tik gavus ES šalies, kurioje buvo suteiktos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, valstybinio sveikatos draudimo įstaigos atsakymą apie kompensuotiną sumą. Jei atsakymas ilgai negaunamas, asmuo gali kreiptis į TLK su prašymu kompensuoti išlaidas būtinosios medicinos pagalbos paslaugoms pagal Lietuvoje galiojančias sveikatos priežiūros paslaugų kainas. TLK komisija, gavusi šį prašymą, įvertins pateiktus medicinos bei finansinius dokumentus ir priims sprendimą dėl išlaidų kompensavimo. Komisijai priėmus sprendimą kompensuoti išlaidas, reikiama suma bus pervesta į apdraustojo asmeninę banko sąskaitą. Apie lėšų pervedimą asmuo bus informuotas raštu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-25