BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisė gauti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimą

Nuo  2013 m. spalio 25 d. ES šalys ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija į savo nacionalinius teisės aktus perkėlė 2011 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/24/ES dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo (OL 2011 L 88, p. 45) nuostatas.

Įsigaliojus šiems pakeitimams, ES šalių ir Islandijos, Lichtenšteino bei Norvegijos apdraustieji šiose valstybėse gali gauti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugas. Sumokėję už šias paslaugas savo lėšomis, jie turi teisę kreiptis į šalies, kurioje yra apdrausti socialiniu draudimu, kompetentingą įstaigą dėl šių išlaidų kompensavimo.

Svarbu žinoti, kad šalys pasirinko skirtingus tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo būdus. Kai kurios šalys taiko ribojimus ir jų apdraustojo gautų tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimui – jis prieš išvykdamas į gydytis (tirtis) į kitą valstybę privalo gauti savo kompetentingos įstaigos išankstinį leidimą.

Taigi, jei norite atvykti į Lietuvą dėl tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugų, pirmiausia pasidomėkite tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarka toje šalyje, kurioje esate apdraustas, ir išsiaiškinkite, ar reikalingas išankstinis leidimas Jūsų pasirinktoms paslaugoms gauti. Tokią informaciją Jums suteiks šalies, kurioje esate apdraustas socialiniu (ir sveikatos) draudimu, Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinis kontaktinis centras. Jame Jūs galėsite sužinoti savo teises, susijusias su tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugomis, informaciją apie pretenzijų teikimo tvarką ir pacientų teisių gynimo mechanizmus.

Jūsų išlaidų tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai kompensavimo terminus ir kompensuotinos sumos dydį nustatys šalies, kurioje esate apdraustas socialiniu (ir sveikatos) draudimu,  kompetentinga įstaiga, vadovaudamasi nacionaliniais teisės aktais.

Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinių kontaktinių centrų kontaktinė informacija:

https://www.ncp.lt/images/nuorodos.pdf

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-23