BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisė gauti nemokamas planinės medicinos paslaugas

ES teisės aktai nustato, kad bet kurios ES šalies apdraustasis, dėl tam tikrų aplinkybių (atsižvelgiant į jo sveikatos būklę ir ligos eigą) negalintis laiku gauti reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų toje šalyje, kurioje jis yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu arba gyvena, gavęs kompetentingos įstaigos leidimą (dokumentą S2 arba E 112 formos pažymą), gali gauti atitinkamas paslaugas kitoje ES šalyje, taip pat Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine Šveicarijoje arba Jungtinėje Karalystėje.

Tad, jei negalite laiku gauti reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų šalyje, kurioje esate apdraustas socialiniu draudimu, ir pageidaujate gydytis Lietuvoje, kreipkitės į savo kompetentingą įstaigą dėl dokumento S2 (E 112 formos pažymos) išdavimo. Taip pat rekomenduojame iš anksto suderinti medicinos paslaugų teikimo laiką ir su atitinkama Lietuvos sveikatos priežiūros įstaiga.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad dokumentą S2 (E 112 formos pažymą) turintys asmenys gali gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa. Ši teisė neapima valstybinei sveikatos sistemai nepriskiriamų gydymo įstaigų paslaugų, už kurias turite mokėti patys, taip pat paciento priemokų (mokesčių) ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl ligos Jums tektų vykti į šalį, kurioje esate apdraustas.

Dėl planinių sveikatos priežiūros paslaugų prašome kreiptis į gydymo įstaigą ir registratūroje arba priimamajame (jei kreipiatės į ligoninę) pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei dokumentą S2 (E 112 formos pažymą). Šių dokumentų pagrindu jums suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas gydymo įstaigai apmokės teritorinė ligonių kasa PSDF biudžeto lėšomis.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-23