BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvoje gyvenančių, bet kitoje Europos Sąjungos šalyje apdraustų asmenų sveikatos priežiūra

Lietuvos piliečiai, dirbantys ir mokantys mokesčius kitose šalyse, faktine gyvenamąja vieta neretai renkasi gimtinę. Ligonių kasų šie asmenys dažnai teiraujasi, kaip prireikus jiems Lietuvoje gauti valstybės laiduojamas medicinos paslaugas, ar turi už jas mokėti ar primokėti.

Lietuvos piliečiai, legaliai dirbantys ir mokantys mokesčius bet kurioje ES šalyje, Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje, toje ES šalyje yra apdrausti socialiniu draudimu ir turi teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tos šalies piliečiai.

Socialinės apsaugos sistemas koordinuojantys Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai nustato, kad vienos ES šalies apdraustieji, persikėlę gyventi į kitą ES šalį, turi teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą gyvenamojoje šalyje. Taigi Lietuvoje gyvenantys, tačiau kitose ES šalyse dirbantys ir socialinio draudimo įmokas mokantys mūsų piliečiai taip pat gali pasinaudoti šia teise ir gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas medicinos paslaugas.

Tam, kad mūsų piliečiai galėtų pasinaudoti šia teise, jie privalo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje ir teritorinėje ligonių kasoje registruoti šalies, kurioje yra apdrausti socialiniu draudimu, kompetentingos įstaigos išduotą dokumentą S1. Dokumentas S1 (pakeitęs anksčiau išduodamas E106, E109, E120, E121 formos pažymas) patvirtina ES šalies apdraustojo teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą gyvenamojoje šalyje. Užregistravus dokumentą S1 teritorinėje ligonių kasoje, asmuo bus įtrauktas į Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą ir gydymo įstaigose galės gauti sveikatos priežiūros paslaugas tokiomis pat sąlygomis kaip visi Lietuvos apdraustieji. Privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvoje tokiam asmeniui mokėti nereikės. Jam suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas ar išduotų kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidas apmokės teritorinė ligonių kasa PSDF biudžeto lėšomis, o vėliau Lietuvai šias išlaidas kompensuos šalies, kurioje asmuo yra apdraustas socialiniu draudimu, kompetentinga įstaiga.

Kad valstybės laiduojamos medicinos paslaugos prireikus būtų sklandžiai suteiktos, svarbu dokumentą S1 teritorinei ligonių kasai pateikti nedelsiant – nelaukiant, kol prireiks gydytojo paslaugų.

Teritorinę ligonių kasą taip pat būtina informuoti, kai pasibaigia darbo santykiai kitoje Europos šalyje, t. y. kai žmogus praranda teisę kitos šalies lėšomis gauti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje. 

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-23