BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaip gauti nemokamą gydymą Lietuvoje, jei esate apdraustas kitoje šalyje

Lietuvos piliečiai, legaliai dirbantys ir mokantys mokesčius bet kurioje Europos Sąjungos šalyje  bei Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje (ES šalys) – toje ES šalyje yra apdrausti socialiniu draudimu ir turi teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą tokiomis pačiomis sąlygomis kaip tos šalies piliečiai.

Socialinės apsaugos sistemas koordinuojantys Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai nustato, kad ES šalių apdraustieji, lankydamiesi bet kurioje iš ES šalių, prireikus turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas ar, esant tam tikroms aplinkybėms, planinio gydymo paslaugas viešnagės kitoje ES šalyje metu. Be to, vienoje ES šalyje apdraustas, tačiau kitoje ES šalyje gyvenantis asmuo turi teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą gyvenamojoje valstybėje. Už šių sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą yra atsakinga valstybė, kurioje asmuo yra apdraustas socialiniu draudimu.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.