BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kada įsigalioja PSD?

Dirbantiems pagal darbo sutartį ar užsiimantiems kita ekonomine veikla Lietuvos gyventojams privalomasis sveikatos draudimas (PSD) įsigalioja nuo tos dienos, kurią atsirado pagrindas mokėti įmokas, t. y. – nuo įsidarbinimo dienos ar nuo PSD įmokų mokėjimo pradžios. PSD galioja iki einamojo kalendorinio mėnesio paskutinės dienos. Jei PSD įmokos nesumokamos, draudimas pradės galioti tik apmokėjus susikaupusią skolą. Jei susirgsite ar jums prireiks sveikatos priežiūros paslaugų būnant nedraustiems PSD, už gydymą reikės mokėti savo lėšomis(išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, kuri teikiama nemokamai tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams).

Svarbu nepamiršti, kad įmoką už einamąjį mėnesį būtina sumokėti iki to mėnesio paskutinės dienos. Jei tai nepadaroma, PSD galiojimas nutrūksta. Draudimas taip pat gali nutrūkti, jei sumokėjote pagal neteisingą įmokos kodą ar sumokėjote mažesnę, nei nustatyta, PSD įmokos sumą. Tokiu atveju įmoką arba trūkstamą jos dalį sumokėkite nedelsiant. Visą reikalingą informaciją apie PSD įmokų mokėjimą bei jų tarifus galite rasti „Sodros“ interneto svetainėje („Sodra“ renka ir administruoja šias įmokas).

Pasitikrinti, ar esate apdraustas PSD, galima:

Jei sužinojote, kad esate nedraustas PSD, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti priežastį. Atsižvelgiant į duomenų saugos reikalavimus, informacija, susijusi su asmens duomenimis, bendruoju ligonių kasų informacijos telefonu ar el. paštu neteikiama. Dėl šių klausimų gali tekti asmeniškai atvykti į artimiausią teritorinę ligonių kasą.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-10